Lila Gürmen

0

Lila Gürmen oynadığı diziler ile adından söz ettirmeyi başarmıştır. Hayranları tarafından genellikle kimdir? gençliği, kaç yaşında? eşi kim? instagram hesabı gibi bir çok sorunun cevabı merak ediliyor. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Lila Gürmen Kimdir?

Lila Gürmen sinema, tiyatro ve dizi oyuncusu olarak uzun yıllardır başarılı kariyerini sürdürmektedir. Franz Schubert Konservatuvarı mezunu’dur. Türkiye’nin yanı sıra, Almanya’da bir çok filmde rol almış oldukça tanınan bir isimdir. Türkçe ile birlikte, Fransızca, Almanca ve İngilizce dillerini çok iyi düzeyde bilmektedir.

Avusturya Viyana’da, Peter Thunhart’tan özel şan eğitimi alan Gürmen ayrıca, 1996 senesinde, Hollywood Acting Workshop Acting on Camera L.A. atölyelerinde çalışmalar gerçekleştirmiştir.

Ela Gürmen isminde bir kız kardeşi vardır.

Lila Gürmen Kaç Yaşında? Boyu

Lila Gürmen 58 yaşında ve 1.67 boyundadır. Kilosu 52, burcu ise balık’tır.
lila gurmen6

Lila Gürmen Evlimi? Sevgilisi Kim?

Lila Gürmen eşi kim? evlimi? sevgilisi kim? gibi soruların cevapları. Ünlü oyuncu bekar’dır. Evli değildir, ayrıca magazin ve medya gündemine yansıyan bir birlikteliği de bulunmamaktadır.

Uzun yıllardır yaşantısını Avusturya’nın Viyana Şehri’nde sürdürmektedir. Ünlü oyuncu, geçtiğimiz yıllarda estetik amaçlı göğüs ameliyatı olmuştur. Ancak bu ameliyatın ardından sesini kaybettiği belirtilmiştir. Bu nedenle ayrıca ses teli ameliyatı olması gerekmiştir. Başarılı oyuncunun günümüzde ise sağlığına kavuştuğu belirtiliyor.

Unutamadığı bir anısı:

Usta oyuncu, Viyana Devlet Operası’nda Rossini’nin “Il viaggio a reims” Operası’nda film sahnesi için çekimlere geç kalmıştır. Acele ile sahneye girerken çantasını nereye koyacağını bilememiş ve kenarda duran birisini çantamı tutarmısın diye eline sıkıştırıp sahneye çıkmıştır. Çekimlerin ardından çantasını tekrar alırken çantayı bıraktığı kişinin onu beklediğini görmüş ve elinden alarak teşekkür etmiştir. Ertesi gün Devlet Operası çekimine gitmiş bir orkesta şefinin gelmesi ile herkes ayağa kalmıştır. Orkestra şefi ise bir önceki gün eline çantasını sıkıştırdığı dünyaca ünlü orkestra şefi Claudio Abbado’dur.

Lila Gürmen Oynadığı Diziler:

En son Seni Çok Bekledim isimli dizide Mihri karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Başarılı oyuncunun rol aldığı diziler ise şu şekildedir.

Ein idealer Kandidat (1997)
Marienhof (2000)
Tatort
Kommissar Rex
Unser Charly (Lisa Pohle)
Eva Zacharias
Schlosshotel Orth
Lindenstrasse (Hemşire)
Lilly Schönauer (Sonja)
Alles Atze
Sturm der Liebe Franziska
İzmir Çetesi (Katya)
Firar (Mahur Hanım)
Karadayı (Kerime Şadoğlu)
Hatırla Gönül (Hatice Yener)
Aşk ve Gurur (Şevval)
Ağlama Anne (Nedret)
Zemheri (İclal)
Seni Çok Bekledim (Mihri)

Sinema Filmleri

Altta yer alan filmler dışında yurt dışında bir çok sinema filminde rol almıştır.

Dar Elbise
Geçmiş
Düş Kırgınları (Handan)
Bir Yalnızlık Şarkısı (Sevgi)
Mavi Kalpli Kadın
Duvarların Ardında

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @lilagurmen ‘dir. Günümüz itibariyle 13bin civarında takipçisi bulunan ünlü oyuncu İcon Talent bünyesinde oyunculuk çalışmalarını sürdürmektedir.
lila gurmen7

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz