Leyla Alaton

0

1961 İstanbul doğumlu İş Kadını Leyla Alaton’nun dedesi Hayim Alaton, babası ise ünlü iş adamı İshak Alaton’dur. Vedat Alaton isminde bir kardeşi vardır. Baba tarafından aslen Musevi kökenli bir ailenin kızı olan Leyla Alaton’un annesi ise İsveç asıllıdır.

İlköğretim eğitimini Şişli Terakki’de okumuş ardından Saint Pulcherie Fransız Lisesi ve Notre Dame de Sion’da okumuştur. Üniversite eğitiminin ardından New York Univercity’de yüksek lisans yapmıştır.

Bu dönemde hem okumuş hemde küçük küçük ticaret hayatına atılmış Türkiye’den götürdüğü kemer ve çantaları Amerika’da pazarlamıştır. İki sene kadar kısa bir sürenin ardından 2. Milyon Dolar gibi bir ciroya ulaşmayı başarmıştır.

1986 yılında Türkiye’ye dönmüş ve İş Adamı Üzeyir Garih’in asistanı olarak profesyonel iş hayatına atılmıştır. 1989 senesinde Alarko Şirketler Topluluğu Tanıtım Koordinatörü olan Leyla Alaton ardından Alkent Etiler Uyduşehir, Alsit Villakent projelerinin pazarlama ve tanıtım görevini üstlenmiş 1993 yılında ise Alarko Holding’den bağımsız Megatrend Halka İlişkiler Danışmınlık Şirketi’nin kurmuştur.

1992 senesinde Yılın İş Kadını, 1993 senesinde ise geleceğin Liderleri listesinde yer almıştır.

Eşi Mehmet Günyeli ile evliliği 15 yıl sürmüş boşanmıştır. Bu evliliğinden Alp Atlas ve Efe Eros isimlerinde iki oğlu vardır. Günümüzde Alarko Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Üyesi olarak iş hayatını sürdürmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz