Levent Kızıl

1966 yılında dünyaya gelen eski Bursaspor Kulübü başkanı Levent Kızıl, aslen Bursa doğumludur.

Murat Gülez’in Bursaspor başkanlığı yaptığı dönemde ilk olarak Yönetim Kuruluna dahil olmuş, senelerce kulübe hizmet etmiştir.

Ardından iki yıl ara vermiş, spor yazarlığı yapmış, 2000’de Haluk Ulusoy ile birlikte Futbol Federasyon’una seçilerek 4 sene hizmet vetmiş, bir aradan sonra ise Bursaspor Başkanlığına seçilmiştir.

Bursa Özel İnan Ertekin İlköğretim, Bursa Anadolu Lisesi ve Özel Namık Sözeri Lisesi son olarak Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun olmuştur.

1985 senesinde profesyonel iş hayatına Erbak Uludağ A.Ş bünyesinde adım atmış ticaret şefi olarak başladığı iş hayatına pazarlama grup müdürü olarak devam etmiştir.

1987 senesinde Kızıl Gıda Nakliyat Anonim Şirketini 2000 yılında ise Beşgen İnşaat Anonim Şirketini kurmuştur. Ayrıca geçmiş yıllarda Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği’nin yanı sıra Ümit Milli Takım Sorumluluğu ve Dış İlişkiler Sorumluluğu gibi görevleri üstlenmiştir. Medya’da Uludağ Gazoz ve Uludağ Soda’nın patronu olarak sıkça gündeme gelmektedir.

Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Levent Kızıl, iki sene süren boşanma davasının ardından 2015 yılında eşi Sema Sipahioğlu ile evliliğini sonlandırmıştır, bu evliliğinden bir kızı vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz