Levent Gök

Levent Gök Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili olarak siyaset hayatını sürdürmektedir. Peki aslen nereli? kaç yaşında? kısaca hakkında merak edilenler, hayatı ve biyografi bilgileri.

24 Ekim 1959 tarihinde aslen Balıkesir’de dünyaya gelen Levent Gök Akrep burcudur. İlk olarak 2011 Türkiye Genel Seçimleri neticesinde CHP Ankara milletvekili olarak meclise girmiştir.

Annesi Güngör Hanım, babası ise Salih Zeki Bey’dir. Siyasi kimliğinin yanı sıra avukat’tır. İlköğretim, Ortaokul ve Lise tahsilini Ankara’da tamamlamıştır. Ardından Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından serbest avukat olarak çalışmalarını sürdürmüştür.

İnsan Hakları Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği ve Türkiye Barolar Birliği Delegeliği görevlerinde bulunan Gök, 24, 25 ve 26. Dönemde Ankara Milletvekili seçilmiştir. İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyeliği, Başkanvekilliği, TBMM CHP Grup Başkanvekili olarak yer almış günümüzde TBMM Başkanvekili olarak görevinini sürdürmektedir.

İyi derecede İngilizce bilen Levent Gök evlidir ve bu evliliğinden iki evladı vardır.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz