Levent Akkök

Levent Akkök hakkında merak edilen oyunculuk kariyeri. Peki kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? eğitimi, oynadığı sinema ve diziler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri

Levent Akkök 1 Şubat 1978 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Yıldız Teknik Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü Dans programından sonra Akademi İstanbul’da oyunculuk eğitimi almıştır.

İlk oyuncu olma kararını aldığında Akademi İstanbul’da oyunculuk eğitimine başladığını söyleyen başarılı oyuncu, okulda kararının kamera arkasında olmak olduğunu fakat ne zaman kamera arkasına geçmek istese kendisini kameranın önünde bulduğunu söylemiştir. Sinema okumak için italya’ya gitmiş, 1 yıl orada yaşamış fakat maddi sebeplerden dolayı geri dönmek zorunda kalmıştır.

Şahika Tekand ile stüdyo oyuncularında profesyonel olarak oyunculuğa başlamış olan Levent Akkök, bugüne kadar pek çok başarılı yapımda rol almıştır. “Hatırla Sevgili” adlı dizide Mustafa Yalçıner karakterine hayat vermiş ve başarısıyla adından söz ettirmiştir. Beşinci Boyut dizisinde ve Sensiz Olmaz dizisinde yer almıştır. Aktif olarak tiyatro yapmaya devam eden oyuncu “Bayram Harlığı” adlı filmde de başarılı oyunculuğuyla yer almıştır. Şu günlerde TV8 ekranlarında yayınlanan Şaşkın Bakkal 216 adlı dizide Fırat karakterine hayat vermektedir.

Maalesef henüz aslen nereli olduğu gibi merak edilen bilgilerine ulaşılamamıştır.


Yer aldığı projeler

(2002) – En son babalar duyar
(2002) – Herşey aşk için
(2006) – Binbir gece
(2007) – Şöhret Okulu
(2008) – Vesaire Vesaire

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz