Kutay Sungar

Kutay Sungar hakkında merak edilen oyunculuk kariyeri. Peki aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? hangi sinema ve dizilerde rol aldı? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1983 yılının Ağustos ayında Ankara’da dünyaya gelen başarılı oyuncu Aslan burcudur, boyu 1.90 cm, kilosu ise 78’dir.

İlköğretim ve Ortaokul tahsilini doğup büyüdüğü şehir Ankara’da tamamlamıştır. Ardından Ankara Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Bölümü’nden mezun olan Sungar günümüzde Ankara Devlet Tiyatrosu sanatçısı olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Henüz 5. sınıfta gittiği Sihirli Keman isimli oyunu için okul ile birlikte bir etkinlikte yer almış o yaşta iken sahnenin nasıl bir yer olduğunu ve bir gün mutlaka orada o heyecanı tatmak istediğini hissetmiştir. İlerleyen yıllarda ise bu hayalini gerçekleştirmeyi başaran Kutay Sungar günümüzde sinema ve dizilerde oyunculuk kariyerini de sürdürmektedir.

Geçmiş dönemde Sanat Ödüllerinde En İyi Erkek Oyuncu ödülüne layık görülen isim olmuştur.


Oynadığı diziler;

2006 – Bizim Evin Halleri
2008 – Unutma Beni
2014 – Büyük Sır
2018 – Mehmetçik Kut’ül Amare
2018 – Payitaht Abdülhamid (Nisanyan)
2019 – Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz

Uzun boyu, düzgün fiziği ve yakışıklılığı ile de dikkatleri üzerine çeken başarılı oyuncu oyunculuğun yanı sıra müzik ile de ilgilenmekte saksafon çalmakta, crossfit ve fitness sporları ile uğraşmaktadır. Resmi sosyal medya hesapları da tablo bölümümüzde mevcuttur. Resimlerde bir oğlu olduğu görünmekte ancak günümüzde evli mi? eşi veya sevgilisi kim? medeni durumu gibi bilgilerine henüz ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz