Kürşat Türker Ercan

Kürşat Türker Ercan hakkında merak edilen aslen nereli? kaç yaşında? mesleki kariyeri gibi soruların cevapları. Kısaca biyografi ve siyaset hayatı.

1980 yılında aslen Mersin, Silifke İlçesi’nde dünyaya gelmiştir. İlköğretim, Ortaokul ve Lise eğitimini doğup büyüdüğü Silifke’de tamamlamıştır. Bir dönem Silifkeliler Kültür ve Tanıtım Derneği (SİDER) Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır.

Kürşat Türker Ercan eğitim hayatı;

Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. Ardından Gazi Üniversitesi’nde Ceza ve Ceza Usul Hukuku üzerine Yüksek Lisans yapmıştır. Ayrıca Gazi Üniversitesi’nde Kamu Hukuku üzerine Doktora yapmaktadır.

Siyaset Hayatı;

Öğrencilik yıllarında da her zaman siyaset ile iç içe olmuştur. Parti bünyesinde aldığı görevler ile uzun süre hizmetlerini sürdürmüş, daha sonra MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından Mersin için 7. sıradan aday olarak milletvekili adayı gösterilmiştir. Geçmiş dönemde Ülkü Ocakları Genel Merkezi Hukuk Müşavirliği görevini üstlenen Kürşat Türker Ercan Milliyetçi Hareket Partisi 27. Dönem Milletvekili’dir. Günümüzde MHP Merkez Disiplin Kurulu Sekreteri olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Ayrıca Taşeli Hukuk ve Danışmanlık Bürosu’nda avukatlık mesleğine devam etmektedir.

İngilizce’nin yanı sıra orta derecede de Almanca bilen Kürşat Ercan Gülay Özden Ercan ile evlidir ve iki evladı vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz