Kubilay Tunçer

1969 doğumlu Kubilay Tunçer İlköğretimi Balıkesir, Ortaokulu Ankara, lise eğitimini ise Amerika’da tamamlamış, ardından ODTÜ’de psikoloji lisans ve bilim felsefesi üzerine yüksek lisans yapmıştır.

Bilgi Üniversitesinde kültürel incelemeler dalında 2. yüksek lisans eğitimi yapan Kubilay Tunçer Yaşar ve Bilgi Üniversitelerinde kültür, senaryo ve iş yönetiminde MBA dersleri vermiştir.

2009 senesinde Merlin ödülünü kazanan ve dünyada yılın en iyi kabare sihirbazı seçilen isimdir.

Uzun seneler sihir ile uğraşan Kubilay Tunçer 2017 senesinde uluslararası Belgrad festivalinde 1.lik ödülünün sahibi olmuştur. Atv ekranlarında bir dönem Hokus Pokus Şov isimli programı hazırlayıp sunmuş ve dünya sihirbazlarını konuk etmiştir. Sihirbaz Lider ve Herkes Sihirbaz Olacak isimli iki kitaba imzasını atan Tunçer 2009 Afife en iyi oyun yazarı ödülününde sahibidir.

Geçmişten günümüze sayısız film ve dizide rol alıp, Türkiye ile birlikte yurt dışındada konferans, eğitim, gösteri ve danışmanlık çalışmalarını sürdürmektedir. QB Tunçer ismini sahnede kullanan Kubilay Tunçer aslen Balıkesir’lidir, İkizler burcudur.

Rol aldığı bazı projeler, Şaşıfelek Çıkmazı, Cinlerle Periler, Kırlangıç, Ödünç Hayat, Araf, Mutluluk, Pazar Bir Ticaret Masalı, Limon Ağacı, Yapma Diyorum, Bir zamanlar Anadoluda, Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam, Patlak Sokaklar, Galip Derviş, Çekmeceler, Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Tatlı Küçük Yalancılar ve Gülümse Yeter.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz