Korkmaz Karaca

Korkmaz Karaca hakkında merak edilenler. Kaç yaşında? nerede doğdu? eğitimi, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri. Türkiye Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi, yönetici ve iş insanı kimlikleri ile tanınmaktadır.

1978 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İstanbul Maltepe Feyzullah Efendi İlköğretim Okulu, ardından Marmara Koleji’nde Ortaokul ve Lise eğitimini tamamlamıştır. Uludağ Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümü, Yüksek Lisanını ise Amerika’da İş İdaresi Eğitimi üzerine tamamladı.

Lise döneminde iken iş hayatına atılan Korkmaz Karaca baba tarafından aslen Ardahan, anne tarafından ise aslen Rumeli Mübadili bir aileye mensup olduğu belirtilmektedir.


Uluslararası bir firma olan Gübre, Hurda ve Doğalgaz sektöründe faaliyet gösteren, Indagro Group Türkiye Temsilciliği görevini devam ettirmektedir. Türkiye ve dünyanın gübre sektöründeki en önemli isimlerinden birisidir Indagro Group. Ayrıca 2007 senesinde kurmuş olduğu, Karaca Danışmanlık A.SF ile bir çok kamu ve özel sektör kuruluşuna yönetim danışmanlığı hizmeti vermektedir.

Mega Varlık A,Ş., Dap Holding, Sbk Holding, Doğan Holding, Yeditepe Faktoring, Acarlar İnşaat ve Sütaş A.Ş. başta olmak üzere birçok özel sektör şirketine danışmanlık hizmeti vermiştir.

Bir dönem Sözcü Gazetesi ve İnternethaber Medya grubunda yazıları yayınlanmış, 2007 ve 2009 yılları arasında Fox TV’de İş ve Siyaset dünyasını konuk aldığı Televizyon programları yapmıştır. Ayrıca 2010 ve 2017 seneleri arasında Cumhuriyet Halk Partisi eski Genel Başkanı Deniz Baykal‘ın danışmanlığını üstlenmiştir.

8 Ekim 2018 tarihinde ise Resmi Gazete de yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından; Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi olarak görevlendirilen isim olmuştur.

2009 yılında Merve Karaca ile evlenen Korkmaz Karaca’nın bu evliliğinden İpek isminde bir kızı vardır. Çok iyi derecede İngilizce bilmektedir.

1 Yorum

 1. Bu yazilanlarin bir cogu yalan
  Amerikaya gitmis hic bir sey yapamadan aglayarak , sumukleri akarak geri geldi
  Bir chp li oluyor ,bir akp oluyor yolu hic belli degil
  Sirket falan kuracak kapasitesi yoktur
  Hayati riya ve yalan uzerinedir
  Yani her devrin adamidir kimin kayigina binse onun turkusunu soyler

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz