KimNereli.net

Köfteci Yusuf

Köfteci Yusuf Kimdir?

Yusuf Akkaş
Gerçek adı: Yusuf Akkaş
Doğum Tarihi: 1978 (42 yaşında)
Eğitim Durumu: Lise
Meslek: Girişimci İş Adamı
Doğum yeri: Bursa Yenişehir

Köfteci Yusuf Kimdir? Nereli? Hayatı ve Biyografisi

Köfteci Yusuf Akkaş hakkında merak edilen sorulara cevaplar. Aslen nereli? kaç yaşında? eğitimi, mesleki kariyeri, ailesi, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1978 senesinde Bursa İli’nin Yenişehir İlçesi, Kızılhisar Köyü’nde dünyaya gelmiştir. Bursa Turizm Otelcilik Meslek Lisesi’nden mezun olmuştur. Babasının geçmiş yıllarda kamyonculuk yaptığını, annesinin ise ev hanımı olduğunu belirtmiştir. Yarattığı Köfteci Yusuf markası öncesinde, tarlada çalışmış, hayvan bakmış, peynircilik ve garsonluk gibi işlerle meşgul olmuştur. Üç kardeştir, bir kız, bir de erkek kardeşi vardır.

Ticaret hayatına babasının köylerinde bulunan kahvehanesinde çalışarak adım atmıştır.

Köfteci Yusuf markası;

1996 senesinde sadece 4 masası bulunan ilk köfteci dükkanını İznik’te açmıştır. 2 sene sonra dükkan küçük gelmeye başlamış, 1998 senesinde 600 kişi kapasitesine sahip bugünkü büyük restaurant zincirlerinin temelini attığı dükkanı açmıştır. Kısa sürede hizmet, fiyat ve ürünler çok beğenilmiş artan talepler nedeni ile 2. şubesini Bursa Orhangazi’de açmıştır. 3. Şubesi ise Bursa Yalova üzerinde yer almıştır. Kısa sürede ünü il dışına taşmış ve artık farklı illerdede şube açma gereği duymuştur.

Günümüzde Köfteci Yusuf A.Ş. markası ile büyük bir restoran zincirine sahip olan Yusuf Akkaş, ekmek Arası Y. konseptlerini ve dönercileri ise kardeşi Ramazan Akkaş’ın takip ettiğini belirtmiştir.

Şubeleri,

Uzun senelerdir gıda sektöründe faaliyet gösteren markası Avrupa Standartlarında Türkiye’nin en büyük Köfte Fabrikası’dır.

İstanbul’da 17, Bursa’da 18, Ankara’da 11, İzmir’de 7, Balıkesir’de 6, Samsun’da 6, Aydın’da 3, Antalya’da 3, Muğla’da, Bilecik’te, Eskişehir’de, Kırklareli’de, Kocaeli’de, Ordu’da ve Kırıkkale’de 2 şubesi bulunmaktadır. Ayrıca, Denizli, Isparta, Yalova, Sakarya, Çanakkale, Kütahya, Çankırı, Amasya, Burdur, Afyonkarahisar, Konya, Edirne ve Aksaray’da 1’er şubesi bulunmaktadır. Toplam da ise 98 noktada hizmetlerini sürdürmektedir.

Günümüzde bir çok ünlü Alışveriş Merkezi’nde de şubelerini bulunmakta, günlük bir şubesine ortalama 10 bin civarında müşterinin geldiği belirtilmektedir. Sadece Köfte olarak değil, döner, Burger, Dürüm, Hesaplı Kasap, Kahvaltı ve Çorba markaları ile de hizmetlerini sunmaktadır. Herhangi bir şubesine gittiğinizde uygun fiyata kasaptan, et, döner, kıyma, sucuk vb. ürünleri satın alabilirsiniz.

Bursa Yenişehir’de bulunan, Et Entegre Tesisleri ile Hesaplı Kasap adı altında, zengin kasap ve şarküteri ürünlerini tüketici ile buluşturmaktadır.

Markası ve restaurantları ile 2015 Temmuz’da, Hürriyet Gazetesi’nin Kelebek ekinde Türkiye’nin En İyi 10 Yol Lokantası sıralamasında 1. seçilmiştir.

Bazı haber kaynaklarında Sedat Peker’in marka ile ortak olduğu, bazı kaynaklarda ise Bilal Erdoğan’ın Köfteci Yusuf’u satın aldığı yönünde haberler mevcuttur. Ancak bu haberler hiç bir şekilde gerçeği yansıtmamaktadır.

YORUMLAR

Yazıya 3 yorum yapılmış.

  1. hakan ozmen 12 Ocak 2020

    meraba benim izmir çevreyolu Karşıyaka da montum kalmıştı aylardır bulamadılar montumu arıyorum lutfen yusuf bey bu işe bir el atsın teşekkürler

  2. Yunus özkan 9 Mart 2020

    Menemen subesinde bir kere köfte yedim içi çiğdi dışı pişmişti hızlı yapılıyor bazen fark edilmiyor kimseye söylemedim çiğ yedim biraz daha dikkatli olursanız sevinirim maaşlah çok kalabalık garsonlar bir birine çarpıyor

  3. Eşref yaşar 11 Nisan 2020

    Selamün aleyküm evet köfteci Yusuf harika lezzet harika hizmet. 6 yıldır halen aynı ürünü bulmak bu zamanda çok zor. Çalışandan emeği geçen herkesten Allah’ım razı olsun. Ben Trabzon’luyum, Antalya’da yaşıyorum. Isparta, Denizli ve Antalya’da et yemek istediğimizde Köfteci Yusuf’u ailecek tüketiyoruz. Şunu da belirteyim herkese üstüne basa basa tembih edip tavsiyede bulunuyorum. ALLAH’IM BOL KAZANÇLI İŞLER NASİP ETSİN CÜMLEMİZE ALLAH’A EMANET OLUN.

Köfteci Yusuf
Gerçek adı: Yusuf Akkaş
Doğum Tarihi: 1978 (42 yaşında)
Eğitim Durumu: Lise
Meslek: Girişimci İş Adamı
Doğum yeri: Bursa Yenişehir
Popüler Kişiler Tümü
1.

Yusuf Aktaş

487.278 kez okundu

2.

Azad Yılmaz

464.016 kez okundu

3.

Beren Saat

420.622 kez okundu

4.

Ecrin Su Çoban

382.753 kez okundu

5.

Tarık Akan

308.997 kez okundu

6.

Tarkan

256.585 kez okundu

7.

Volkan Demirel

238.582 kez okundu

8.

Emre Mor

213.897 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

212.565 kez okundu

10.

Ersay Üner

210.195 kez okundu