Köfteci Yusuf

Köfteci Yusuf Akkaş hakkında merak edilen sorulara cevaplar. Aslen nereli? kaç yaşında? eğitimi, mesleki kariyeri, ailesi, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1978 senesinde Bursa İli’nin Yenişehir İlçesi, Kızılhisar Köyü’nde dünyaya gelmiştir. Bursa Turizm Otelcilik Meslek Lisesi’nden mezun olmuştur. Babasının geçmiş yıllarda kamyonculuk yaptığını, annesinin ise ev hanımı olduğunu belirtmiştir. Yarattığı Köfteci Yusuf markası öncesinde, tarlada çalışmış, hayvan bakmış, peynircilik ve garsonluk gibi işlerle meşgul olmuştur. Üç kardeştir, bir kız, bir de erkek kardeşi vardır.

Ticaret hayatına babasının köylerinde bulunan kahvehanesinde çalışarak adım atmıştır.

Köfteci Yusuf markası;

1996 senesinde sadece 4 masası bulunan ilk köfteci dükkanını İznik’te açmıştır. 2 sene sonra dükkan küçük gelmeye başlamış, 1998 senesinde 600 kişi kapasitesine sahip bugünkü büyük restaurant zincirlerinin temelini attığı dükkanı açmıştır. Kısa sürede hizmet, fiyat ve ürünler çok beğenilmiş artan talepler nedeni ile 2. şubesini Bursa Orhangazi’de açmıştır. 3. Şubesi ise Bursa Yalova üzerinde yer almıştır. Kısa sürede ünü il dışına taşmış ve artık farklı illerdede şube açma gereği duymuştur.

Günümüzde Köfteci Yusuf A.Ş. markası ile büyük bir restoran zincirine sahip olan Yusuf Akkaş, ekmek Arası Y. konseptlerini ve dönercileri ise kardeşi Ramazan Akkaş’ın takip ettiğini belirtmiştir.

Şubeleri,

Uzun senelerdir gıda sektöründe faaliyet gösteren markası Avrupa Standartlarında Türkiye’nin en büyük Köfte Fabrikası’dır.

İstanbul’da 17, Bursa’da 18, Ankara’da 11, İzmir’de 7, Balıkesir’de 6, Samsun’da 6, Aydın’da 3, Antalya’da 3, Muğla’da, Bilecik’te, Eskişehir’de, Kırklareli’de, Kocaeli’de, Ordu’da ve Kırıkkale’de 2 şubesi bulunmaktadır. Ayrıca, Denizli, Isparta, Yalova, Sakarya, Çanakkale, Kütahya, Çankırı, Amasya, Burdur, Afyonkarahisar, Konya, Edirne ve Aksaray’da 1’er şubesi bulunmaktadır. Toplam da ise 98 noktada hizmetlerini sürdürmektedir.

Günümüzde bir çok ünlü Alışveriş Merkezi’nde de şubelerini bulunmakta, günlük bir şubesine ortalama 10 bin civarında müşterinin geldiği belirtilmektedir. Sadece Köfte olarak değil, döner, Burger, Dürüm, Hesaplı Kasap, Kahvaltı ve Çorba markaları ile de hizmetlerini sunmaktadır. Herhangi bir şubesine gittiğinizde uygun fiyata kasaptan, et, döner, kıyma, sucuk vb. ürünleri satın alabilirsiniz.

Bursa Yenişehir’de bulunan, Et Entegre Tesisleri ile Hesaplı Kasap adı altında, zengin kasap ve şarküteri ürünlerini tüketici ile buluşturmaktadır.

Markası ve restaurantları ile 2015 Temmuz’da, Hürriyet Gazetesi’nin Kelebek ekinde Türkiye’nin En İyi 10 Yol Lokantası sıralamasında 1. seçilmiştir.

Bazı haber kaynaklarında Sedat Peker’in marka ile ortak olduğu, bazı kaynaklarda ise Bilal Erdoğan’ın Köfteci Yusuf’u satın aldığı yönünde haberler mevcuttur. Ancak bu haberler hiç bir şekilde gerçeği yansıtmamaktadır.

5 Yorumlar

  1. meraba benim izmir çevreyolu Karşıyaka da montum kalmıştı aylardır bulamadılar montumu arıyorum lutfen yusuf bey bu işe bir el atsın teşekkürler

  2. Menemen subesinde bir kere köfte yedim içi çiğdi dışı pişmişti hızlı yapılıyor bazen fark edilmiyor kimseye söylemedim çiğ yedim biraz daha dikkatli olursanız sevinirim maaşlah çok kalabalık garsonlar bir birine çarpıyor

  3. Selamün aleyküm evet köfteci Yusuf harika lezzet harika hizmet. 6 yıldır halen aynı ürünü bulmak bu zamanda çok zor. Çalışandan emeği geçen herkesten Allah’ım razı olsun. Ben Trabzon’luyum, Antalya’da yaşıyorum. Isparta, Denizli ve Antalya’da et yemek istediğimizde Köfteci Yusuf’u ailecek tüketiyoruz. Şunu da belirteyim herkese üstüne basa basa tembih edip tavsiyede bulunuyorum. ALLAH’IM BOL KAZANÇLI İŞLER NASİP ETSİN CÜMLEMİZE ALLAH’A EMANET OLUN.

  4. Köfteci Yusuf beyi bilmem ben emekli bir astsubayım ve Yenişehirde ve Bursada da görev yaptım. Yaklaşık 14 yıldır da reklam sektöründeyim. Kocaelindeyim. Buradaki çalışanlarından operasyon müdürü olan Erhan adında bir çalışanı var. Covid 19 salgını nedeniyle restaurantlarda alınan tedbirler kapsamında şeffaf pleksiglassdan masalar arasına konacak bölmeler için fiyat istedi. Verdim tamam abi dedi ve patronuna yani Yusuf beye gösterilmek üzere numune istedi. Hazırladım ve teslim ettim. İlk partide 1200 adet alınacağını ve devamı olacaını bildirdi. Ben de tedarikçime elindeki malı tutmasını istedim doğal olarak. Aradan 20 gün geçti neredeyse şimdi hiç birine ulaşılmıyor. Operasyon müdürü ise topu satınalmaya attığını onların döneceğini geveleyip duruyor.

    Kısaca demem o ki ne kadar güvenilir durum muhasebesi yapıyorum şu an. Çalışanı böyle ise. Ya da bu yazımı Yusuf bey okursa numaram 0544 567 02 70. Dönerse sevinirim

  5. pardonda 2015 de 5 şube iken 2020 eylülde 135 şubeye nasıl ulaştığından 2020 eylülden 2021 mayısa kadar nasıl 181 şubeye ulaştığınıda anlatında bizde ona göre bir yol haritası çizip o yoldan zengin olalım bizim burada tatlıdil var 89 senedir aynı dükkanda habire çalışıyorlar? bizde öğrenelim bu işin sırrını köfteci yusuf 1 donas 2 nasıl bir anda zengin oldular işin ucunda piyangomu var

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz