Kıraç

Kıraç hakkında merak edilen kaç yaşında? aslen nereli? eşi kim? gibi soruların cevapları. Kısaca müzik hayatı ve biyografisi.

Tam ismi Ali Tufan Kıraç’tır. 17 Haziran 1972 yılında dünyaya gelmiştir. Babası öğretmen olan sanatçı 1982 senesinde babasının tayini nedeniyle İstanbul’a yerleşmişlerdir.

İlköğretim, ortaöğretim ve Lise öğrenimini Hasköy’de tamamlayan Kıraç ardından Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği bölümü’nden mezun olmuşutr. İlk demosunu 1994 yılında çıkarmış 1998 yılında ise Deli Düş isimli albümü ile müzik piyasasındaki yerini almıştır.

Deli Düş albümünün ardından sırasıyla Bir Garip Aşk Bestesi, Sevgiliye, Zaman, Kayıp Şehir, Benim Yolum, Garbiyeli, Yolcu, Derindekiler, Beddua, Çık Hayatımdan, Yolun Sonu, Senden Sonra, Son Nefes ve Kerkük Zindanı isimli albümleri ile müzik severlerin gönlünü fethetmeyi başarmıştır.

Eşi eski Ralli Pilotu ve günümüzde oyunculuk, senarist ve özellikle Pepe çizgi filminin yazarlığı ile adından söz ettiren Ayşe Şule Bilgiç ile 2008 yılında evlenmiştir. Bu evliliğinden Çağrı Manas ve Elif Iraz isimlerinde iki çocuğu vardır.

Kıraç baba tarafından aslen Kahramanmaraş Göksun’ludur.

3 Yorumlar

  1. Bende Maraşlıyım. Kendisini beğenerek dinliyorum. En büyük hayranıyım. K.Maraş’ın Ramazanoğlu ailesinailesindenim. Sevgilerimle

  2. KİMYA MÜHENDİSİYİM VE DENETÇİYİM.BANA KIRAÇ’IN ŞARKILARINI DİNLEMEK BÜYÜK BİR KEYİF VERİYOR.HERŞEYİ GÖNLÜNCE OLSUN. PERVİN RAMAZANOĞLU

  3. Şuan Mersinde Deniz kenarında Atatürk Parkı içerisinde KIRAÇ Konser veriyor. İlk defa canlı performansını izliyorum. Harika bir sahne performansına tanık oluyoruz. Ses düzeni çok iyi – kıraç’ın coşkuyla okuması – seyirciyle olan süper iletişim – Allah vergisi ses tonu- sağlıklı bir fiziki görüntü- çok anlamlı ve güzel besteler – her şey çok güzel…Allah uzun ömür versin…İyi geceler…Seyirci coştu…

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz