Khaby Lame

Khaby Lame Tiktok’ta yeni bir akımın öncüsü olmuştur. Hiç konuşmadan çekmiş olduğu videolarla kısa süre içinde Tiktok’da milyonlarca takipçi sayısına ulaşmayı başarmıştır. Peki kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? dini inancı nedir? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Khaby Lame Kimdir? Nereli?

2000 yılının Mart ayında dünyaya gelen Lame, İtalya vatandaşlığına sahip Senegal asıllıdır ve Senegal’de doğmuştur. İtalya’da yaşayan ünlü isim korona salgını döneminde işten çıkartılmıştır. Daha sonra ailesinin sık sık iş bulmalısın söylemlerine karşılık tiktok’da video çekmeye karar vermiştir. İtalya’da sade bir vatandaş olarak hayatını sürdürürken bir anda fenomen olan Khaby Lame, ilk başta, bir zamanlar yararlı olduğu düşünülen saçma video içerik hilelerini kaldırma fikrini ortaya çıkarmış ve büyük bir ses getirmiştir. Video içerik üreticileri ile hiç konuşmadan kendi yöntemi ile eleştirmiş ve bu format ciddi bir rağbet görmüştür.

Öyleki Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’ten de Lame’nin bir instagram paylaşımına yorum gelmiştir. Lame tiktok üzerinden kendisi ve Mark Zuckerberg’in takipçi sayısını karşılaştırmıştır. Zuckerberg’de o videoya yorum yapmıştır. 2020 yılının Mart ayında tiktok hesabını açmış, 1 sene içinde 67 milyonun üzerinde takipçi elde etmiştir. TikTok hesabında 921 milyondan fazla beğeni toplamıştır.

Khaby Lame Boyu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.85 cm, kilosu 68, burcu ise balık. 2021 yılı itibariyle yaşı 21’dir. @khaby00 olarak kullandığı resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 21.8milyon civarındadır. Tiktok hesabında ise 72.4M takipçisi bulunuyor. Dini inancı da merak konusu olan ünlü isim yabancı medya kaynalarına göre hristiyan dini inancına sahiptir.

Sevgilisi kim sorusuda oldukça merak konusudur. Zaira Nucci ile ilişkisi bulunmaktadır. Sevgilisi Zaira Nucci bir sanatçı ve aynı zamanda Khaby gibi bir sosyal medya fenomenidir. Khaby Lame basketbol oynamayı çok sevmekte ve Los Angeles Lakers basketbol oyuncusu LeBron James’in büyük bir hayranıdır. 179 sanatçı ve yaratıcının menajerliğini yapan Riggio Alessandro ile çalışmaktadır. Lame takipçi sayısına göre en iyi 100 TikTok içerikçisi listesinde 41. sırada yer almaktadır.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz