Kerem Çatay

1

Kerem Çatay hakkında merak edilen aslen nereli? kaç yaşında? evli mi? gibi soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1979 yılında dünyaya gelmiştir, annesinin ismi Nedret Hanım, babasının ise Ekrem Bey’dir. 2010 yılında HSG İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Soner Bey ve Ala Göker çiftinin kızı Beril Hanım ile evlenmiştir. Bu evliliğinden 2011 doğumlu bir kızı ve 2015 doğumlu Kuzey isminde bir oğlu vardır.

Kerem Çatay Film yapımcısı ve Ay Yapım Şirketi’nin CEO’su olarak iş hayatını sürdürmektedir. TED Ankara Koleji’ni bitirmiş ve Bilkent Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesinden mezun olmuştur. Daha sonra University of California Film & Television programında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

2004 yılında Elmax Elmavision Tv S’nek Tv ve Jojo Tv için tematik televizyon yapımlarına imza atmış ve profesyonel iş hayatına adım atmıştır.

Ekran severlerin büyük beğeni ile izlediği bir çok diziye imzasını atan Kerem Çatay özellikle Kara Para Aşk, Medcezir, Karadayı, Beş Kardeş, Kurt Seyiz ve Şura, Fatmagülün Suçu Ne, Kuzey Güney, Yaprak Dökümü, Aşk-ı Memnu, Ezel, İçerde, Fi ve Ufak Tefek Cinayetler gibi projelerle adından söz ettirmiştir.

Hatta sadece ülkemizde değil Avrupa’da ve Amerika, Ortadoğu, Balkanlar gibi bir çok bölgede dizileri gösterime girmiştir. Diziler dışında Bi küçük Eylül meselesi ve Dedemin İnsanları isimli sinema filmlerininde ortak yapımcısı olan Kerem Çatay aslen Ankara’lıdır.

1 Yorum

  1. Öncelikle başarılar diliyorum çok güzel diziler sunuyorsunuz biz de keyifle izliyoruz Allah zihin açıklığı versin ben de yer almak istiyorum uygun görürseniz tabii ki

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz