Kerem Alkin

Ekonomi Alanında Akademisyen, İstanbul Medipol Üniversitesi Öğretim Üyesi ve MOBİLSİAD YK Başkanı.

1965 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Prof. Dr. Kerem Alkin İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından aynı üniversitede Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisat Ana Bilim Dalında Yüksek Lisans yapmıştır.

1993 senesinde Doktorasını tamamlamış, 1987 yılında ise İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde araştırma görevlisi olarak akademik kariyerine adım atmıştır.

Kerem Alkin’in profesörlük ataması ise 2004 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi Ticari Bilimler Fakültesi nezdinde İktisat Ana Bilim Dalı kadrosu ile gerçekleşmiştir.

İstanbul Ticaret Üniversitesi tam zamanlı öğretim üyesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğü, Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü, Uluslararası Ticaret ile, Bankacılık Finans Bölüm Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.

2010 ve 2013 yılları arası Bloomberg HT Televizyon Kanalı Genel Yayın Yönetmenliği yapan Kerem Alkin 2013 yılından itibaren İstanbul Ticaret Üniversitesi İktisat Bölüm Başkanlığı görevini üstlenmiş ve tam zamanlı akademisyenlik görevini devam ettirmiştir.

2014 yılından 23 Mart 2015 tarihine kadar Nişantaşı Üniversitesi Rektörlük görevini sürdüren Prof. Dr. Kerem Alkin, 26 Mart 2015 tarihinden bu yana ise İstanbul Medipol Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi’nde öğretim üyeliği, Uluslararası Ticaret ve Finansman Bölüm Başkanlığı ile, Mobilsiad Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmekte ve aynı zamanda Harp Akademileri Komutanlığı bünyesinde öğretim üyeliği görevini devam ettirmektedir. Günümüzde aynı zamanda Sabah Gazetesinde yazar olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Çok iyi derecede İngilizce ve Fransızca bilen Prof. Dr. Kerem Alkin evlidir ve bu evliliğinden bir evladı vardır.

Babası ekonomist Prof. Dr. Erdoğan Alkin 2013 yılında yaşamını yitirmiştir. Bir dönem CNN Türk ekranlarında Parametre isimli programda ekonomi ile ilgili yayın yapan Prof. Dr. Emre Alkin ise kardeşidir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz