Kemal Sayar

0

1976 yılında Zonguldak Hisarönü 27 Mayıs İlköğretim okulundan, 1983 yılında Eskişehir Anadolu Lisesinden mezun olmuştur.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu Kemal Sayar daha sonra Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Ana Bilim Dalında Uzmanlık eğitimini tamamlamıştır. Vakıf Gureba Eğitim Hastanesi ve Çorlu Asker Hastanesinde Psikiyatri uzmanı olarak görev yapmıştır.

2000 yılında Psikiyatri Doçent, 2008 yılında ise Psikiyatri Profesörü olmuştur. Günümüzde Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Başkanı olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

20’den fazla kitabı olan Prof. Dr. Kemal Sayar bir çok gazete ve dergide köşe yazarlığı, radyo ve televizyon dünyasında programlar sunmuş ve hazırlamıştır.

Bugüne kadar Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Vakıf Gureba, Çorlu Asker Hastanesi, Karadeniz Teknik Ünv. Tıp Fakültesi, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, Fatih Üniversitesi’nde çalışmalarını devam ettirmiştir.

Yazmış olduğu kitaplar, Yavaşla, Özgürlüğün Baş Dönmesi, Kalbin Direnisi, Psikiyatri ve Kültür, Hüzün Hastalığı, Terapi, Biraz Yağmur Kimseyi İncitmez, Otoyol Uykusu, Şimdi Şehir İçin Kalp Zamanı, Kültür ve Ruh Sağlığı, Bir Bilim Olarak Psikiyatri, Ruh Hali, Sufi Psikolojisi, Ruh Hastalığını Anlamak, Merhamet, Kalbe Dönüş İçin Son Çağrı, Beni Sessiz de Sevebilirmisin?, Kendine İyi Bak, Hızır ve Roza, Ricat Şiirler, Ruhun Labirentleri, İki Güneş Arasında, Her Şeyin Bir Anlamı Var, Koruyucu Psikoloji.

Kemal Sayar evli ve iki çocuk babasıdır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz