Kemal İnci

0

Kemal İnci aslen nereli? kimdir? kaç yaşında neden öldü? Oynadığı filmler, diziler, kısaca hayatı ve biyografisi. Sinema hayatı boyunca yaşadıklarını, deneyimlerini ve hayatını Yeşilçam Anıları isimli kitap ile bir araya getirmiştir.

Oyunculuk dünyası öncesinde uzun süre setlerde işçilik yapmıştır. Adım adım sinema dünyasına beyaz perde’nin tozunu yutarak giriş yapan usta isimlerdendir.

Kemal İnci doğum yeri, doğum tarihi, aslen nereli?

Yönetmen, yapımcı, senarist ve özellikle oyunculuk kariyeri ile ekran severlerin karşısında yıllarca rol alan oyuncu Kemal İnci 15 Mayıs 1933 doğumludur. Kendisi gibi uzun yıllar Yeşilçam sinema dünyasında kötü adam rolleri ile hatırlanan Bilal İnci kardeşidir.

Ortaokul mezuniyetinin ardından gezici tiyatrolarda sanat ve iş hayatına adım atan Kemal İnci yönetmenlikten oyunculuğa adım atmış ve eski yeşilçam sinema filmlerinde roller almıştır. Aslen baba tarafından Adana’lıdır.


1963 yılında evlenmiş tam 46 yıl sonra 2009 yılında evliliğine son vermiştir. Daha sonra 2015 yılında Esra Erol’un sunmuş olduğu evlilik programında taliplerini aramaya karar vermiş ve ekranlara evlilik programı ile dönüş yapmıştır.

2014 yılında Yeşilçam Anıları isimli kitabı ile oyunculuk kariyeri boyunca yaşadıklarını kaleme almıştır. Uzun süre kitabının tanıtımını yapmış, sevenleri ile Türkiye’nin bir çok köşesinde buluşmuştur. Ayrıca Şarkımız Yalnızlar Rıhtımı ve yaşanmış gerçek bir öyküden alıntılanarak hazırladığı çocuklar için Uçan Kedi Mestan ve Maceraları kitaplarının altına imzasını atmıştır.

Kemal İnci oynadığı dizi ve sinema filmleri.;

Üsküdar İskelesi, Toros Canavarı, Gurbet Kuşları, Fakir ve Mağrur, Kuyucaklı Yusuf, Züğürt Ağa, Anahtarı Bendedir, Bir Günlük Aşk, Değirmen, Milyarder, Perihan Abla, Gülen Adam, Sevince, Yaşamak, Ayaz Geceler, Geçmiş Bahar, Çaylar Şirketten, Gizli Yüz, Karartma Geceleri, Yeşil Bir Dünya, Zıkkımın Kökü, Mavi Sürgün, Eşkıya, Baba Evi, Çökertme, İkinci Bahar, Türk Tutkusu, Gülşen Abi, Bize Nasıl Kıydınız, Kabadayı, Aşk Yeniden, Kırmızı Işık, Kolpaçino, Nene Hatun, Yahşi Cazibe, Derin Sular, Kolpaçino Bomba ve Düğün Dernek gibi bir çok sinema ve dizide rol almıştır.

En son Düğün Dernek sinema filminde Amca olarak 2013 yılında oyunculuk yapmıştır.

Kemal İnci kaç yaşında öldü? Ölüm sebebi nedir?

29 Eylül 2018 tarihinde İzmir’de yaşadığı evinde ölü bulunmuştur. 85 yaşında iken yaşamını yitiren usta oyuncunun ölüm sebebinin ise kalp krizi olduğu açıklanmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz