Kemal Belgin

0

Gazeteci, yazar Kemal Belgin 1945 yılında İstanbul Üsküdar’da dünyaya gelmiştir. Babası uzun yıllar Fenerbahçe Kulübü bünyesinde muhasebe ve vezne müdürlüğü yapmış ayrıca bir dönem top koşturmuştur. Ayrıca eski Fenerbahçeli futbolcu Hikmet yani mocuk Belgin’in yeğenidir. Kemal Belgin’de 1 sene kadar Fenerbahçe genç takımında futbol oynamıştır. Saint Joseph Lisesinden mezun olmuştur, iyi derecede Fransızca, ingilizce ve İtalyanca bilmektedir.

Daha sonra Günaydın gazetesinde muhabir olarak iş hayatına atıldı. Yeni İstanbul, Tercüman, Meydan, Fotospor, Akşam, Türkiye Gazetesi ve Fanatik gibi gazetelerin bünyesinde spor sorumlusu, istihbarat şefi, köşe yazarı ve muhabir gibi görevleri üstlenmiştir.

12 yıl TSYD Yönetim Kurulu Asbaşkanlığı yapmış, genel sekreter ve dış ilişkiler sekreterliği, 1 dönem Fenerbahçe yüksek divan kurulu genel sekreterliği, 3 dönem dünya spor yazarları birliği Türkiye delegeliği yapmıştır. Uzun yıllardır Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde spor tarihi ve spor gazeteciliği dallarında öğretim görevlisi olarak görevini sürdürmektedir.

Televizyon dünyasınında yakından tanıdığı Kemal Belgin Ntv, Kanal D, Kanal 7, Habertürk, Atv, Tv5, Tgrt haber ve Tvnet kanallarında programlar yapmıştır.

İlginizi Çekebilir :   Hasan Kahraman

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz