Katy Perry

1984 doğumlu ünlü sanatçı Katy Perry, Amerika Kaliforniya’da dünyaya gelmiştir. Akrep burcudur.

Küçük yaşlarda kilise törenlerine ailesi ile birlikte sıkça katılan Katy Perry, o dönemde piyano eşliğinde yapılan müzikten etkienmiş ve müzik dinleyerek, şarkılar söyleyerek yetişmiştir.

Babası rahip olduğu için dini müzik ağırlıklı olmuştur hayatı. Lise sona kadar Katy Hudson olarak kendi çapında çalışmalar gerçekleştirmiş, 2001 yılında dini müziklerden oluşan bir albüm ile müzik piyasasına giriş yapmıştır. Dos Pueblos lisesi mezunu olan Katy Perry 2007 yılında annesinin kızlık soyadı Perry’i kullanmaya başlamıştır.

18 yaşında Los Angeles’a taşınmış, 2004 senesinde The Matrix adlı prodüksiyon takımında stüdyo vokalisti olarak yer almıştır. Bugüne kadar Kath Hudson, One of theBoys, TeenageDream ve Part of Me isimli albümlere imzasını atın Katy Perry ayrıca Türkiye’de en uzun soluklu yayınlanmış olan ve Türk dizi severlerin büyük çoğunluğunun hatırlayacağı Yalan Rüzgarı dizisinde kendisini oynamıştır.

2010 yılında İngiliz aktör, oyuncu, komedyen, sunucu, şarkıcı ve sunucu Russell Brand ile evlenmiş bu evliliği 2012 yılında son bulmuştur.

İngiltere’de The X Factor UK isimli yarışmada konuk jüri olarak yer almış, ayrıca bir çok dizide seslendirme yapmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz