Katre Türkay

Katre Türkay hakkında merak edilen kaç yaşında? boyu kaç? burcu nedir? doğum yeri, eğitimi gibi soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1987 yılının Mayıs ayında İstanbul’da dünyaya gelen güzel isim Hayrullah Kefelioğlu Lisesi’ni tamamlamıştır. Ardından Yeditepe Üniversitesi Radyo ve Televizyon Bölümü’nden mezun olmuştur. İsminin anlamı Farsça’da su damlası anlamını taşımaktadır. Ekran severler tarafından yine yakından tanınan başarılı oyuncu Tuvana Türkay ile kardeştir. Baba tarafından Bulgaristan göçmeni, anne tarafından ise Rize’lidir. Boyu 1.76 cm, burcu ise ikizler’dir.

Henüz 15 yaşında iken modellik kariyerine Başak Gürsoy Ajans ile adım atmış, geçmiş dönemde sunucu, reklam oyunculuğu ve Dj olarak çalışmalar gerçekleştirmiştir. 2004 senesinde, Miss Globe Türkiye’ye seçilmiş ve Miss Tourism’de yer almıştır.

16 yaşına geldiğinde oyunculuk eğitimleri almaya başlayan Katre Türkay düzgün fiziği ve güzelliği ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Yine geçmiş dönem içerisinde, Metin Uca’nın hazırlayıp sunduğu Passaparola isimli yarışma programında hosteslik yapan güzel isim, Diyalog, spikerlik ve sunuculuk eğitimleri de almıştır. Bir dönem ünlü sunucu, şovmen Mehmet Ali Erbil’in sunduğu “Ya Şundadır Ya Bunda” adlı program ile uzun süre adından söz ettirmiştir. ilk oyunculuk deneyimini ise Sevgisiz Nereye isimli film ile gerçekleştirmiştir. Ardından 2009 senesinde, Abimm isimli filmde rol almıştır. Rol aldığı diğer bazı projeler ise, Asla Unutma, 24 Saat, Makber ve Cumhur Cemaat.

Sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanan güzel isim sık sık resmi instagram hesabından da paylaşımlar yapmaktadır. Günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 78,5bin civarındadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz