Kartal Kayra Yılmaz

Kartal Kayra Yılmaz hakkında merak edilen futbol kariyeri. Kaç yaşında? aslen nereli? hangi takımlarda oynadı? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

2000 yılının Kasım ayında dünyaya gelen Kartal Kayra Yılmaz Kocaeli İzmit doğumlu, Akrep burcudur. Baba tarafından aslen Karabük’lüdür. Babası Karabük 5000 evler Mahallesi sakinlerinden Mustafa Yılmaz’dır.

Futbol hayatına Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor takımı ile adım atmıştır. Filiz Lisansı bu takımda çıkmış 2012 yılında ise Beşiktaş takımı alt yapısına kazandırılmıştır. Orta sahanın ortasında on numara pozisyonunda oynamaktadır. Futbol otoriteleri tarafından tekniği, zekası ve ayağına hakimiyeti ile orta sahanın beyni olabilecek kapasiteye sahip bir futbolcu olarak gösterilmektedir.


Dünyanın en iyi futbolcularından olan Messi ile bir benzerliği ortaya çıkan genç futbolcuya Messi gibi hormon tedavisi uygulandığı belirtilmiştir. Büyüme hormonu bozukluğu sebebi ile Beşiktaş yönetiminin üzerine titrediği ve tedavisini sürdürdüğü, oyuncunun gösterdiği gelişimden ise çok memnun oldukları dile getirilmiştir.

Genç futbolcu 2018 yılında profesyonel sözleşme imzalamıştır. 2019 yılında ise Beşiktaş Teknik direktörü Abdullah Avcı tarafından A Takım ile birlikte Avusturya kampına seçilen genç yetenekler arasında yer almıştır. Kampa kendisi gibi katılan diğer genç futbolcular ise Utku Yuvakuran, Doğukan Özkan, Kerem Kalafat, Alpay Çelebi, Erdem Seçgin, Muhayer Oktay, Orkan Çınar ve Oğuzhan Akgün olmuştur. Kayra Yılmaz, 6 ve 8 numara olarak görev almakta, 2 sezon Beşiktaş U21 takımında toplamda 50’yi aşkın sayıda maçta forma giymiştir.

Sergen Yalçın‘ı andıran stili ile sık sık futbol severler tarafından Sergen’e benzetilen genç yıldız, gelecek yıllarda Türk futbolu adına isminden oldukça söz ettireceğe benziyor.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz