Kani Torun

0

Kani Torun Somali Eski Büyükelçisi, Eski AK Parti Bursa Milletvekili. Hakkında merak edilenler, kısaca eğitimi, hayatı ve biyografi bilgileri.

Hakkında Detaylı Bilgiler:

Kani Torun Kimdir?

Kani Torun Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekili, Somali Eski Büyükelçisi.

Bursa Erkek Lisesi ardından, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ni bitirmiştir. Bir çok ilde doktor olarak görev yapmıştır.

1996 senesinde, araştırma çalışmaları gerçekleştirmek için İngiltere’ye gitmiştir. İngiltere’de Yeryüzü Doktorları adlı gönüllü kuruluşun kurucuları aralarında yer almıştır.

2011 yılında Somali’ye Büyükelçi olarak atanmış ve 2014 yılına kadar bu görevi ifa etmiştir. 2014 senesinde Başbakanlık Başdanışmanlığı görevine atanan Cemalettin Kani Torun görevini 2015 seçimlerine kadar bu görevine devam etmiştir.

2015 senesinde Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Bursa Milletvekili seçilen Kani Torun, Dışişleri Komisyonu Başkanvekili olarak da görev yapmıştır. 2018 yılı Haziran genel seçimleri için milletvekili adaylığı başvurusunda bulunmamıştır.

Günümüz itibariyle Gelecek Partisi Genel Sekreteri olarak siyaset hayatını sürdürmektedir. Gelecek Partisi Ahmet Davutoğlu liderliğinde kurulan ve Türkiye’de faaliyet gösteren siyasi partidir.

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @torunkani resmi twitter hesabı kullanıcı ismi ise yine aynı şekilde @torunkani ‘dir.

Kani Torun Nereli?

Kani Torun aslen Artvin’lidir. 1959 yılında Artvin’de dünyaya gelmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz