Kanat Atkaya

Kanat Atkaya hakkında sıkça kaç yaşında? evli mi? kariyeri gibi sorular merak konusudur. Kısaca mesleki hayatı ve biyografi bilgileri.

1969 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Kanat Atkaya 1980’li senelerde Hey Dergisi bünyesinde müzik yazıları yazarak gazeteciliğe adım atmıştır. Ekran severler tarafından özellikle NTV ekranlarında Cuma geceleri Can Kozanoğlu ile birlikte sunduğu Arka Sayfa isimli program ile tanınmıştır. Ayrıca Kabakulak yazdığı ve ismini duyurduğu eseri’dir.

Hürriyet Gazetesi’nin her köşesinde yazmış, Spor yazarlığı yapmıştır. Sıkı bir Galatasaray taraftarı olduğu da bilinen Kanat Atkaya, Topesto ve Riko’nun Maceraları, Köprüaltı ve Beyoğlu Hikayeleri adlı yayınlanmış hikayelere sahiptir. Ayrıca müzik, çizgi roman ve futbol üzerine de bir çok yazısı vardır.

2010 yılında gazeteci Ezgi Başaran ile evlenmiş ancak evliliği 2013 yılında son bulmuştur. Günümüzde ise magazin dünyasında sıkça güzel oyuncu Şebnem Bozoklu ile birlikte olduğu yönünde haberler ile gündeme gelmektedir.

İstanbul doğumlu gazetecinin maalesef henüz aslen nereli olduğu bilgisine ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz