KimNereli.net

Kadir Aydar

Kadir Aydar Kimdir?

Kadir Aydar
Gerçek adı: Kadir Aydar
Doğum Tarihi: 1988 (32 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Meslek: Belediye Başkanı İş Adamı Siyasetçi
Mezuniyet: Çukurova Üniversitesi Eskişehir Anadolu Üniversitesi
Doğum yeri: Adana Ceyhan

Kadir Aydar Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Kadir Aydar hakkında merak edilen siyaset hayatı. Peki aslen nereli? kaç yaşında? eğitim durumu? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1988 yılında Adana, Ceyhan’da dünyaya gelmiştir. İlköğretim, Ortaokul ve Lise tahsilini doğup büyüdüğü, Ceyhan’da tamamlamıştır. Ardından İstanbul Piri Reis Üniversitesi Uzak Yol Vardiya Kaptanlığı, Çukurova Üniversitesi Yönetim, Pazarlama ve Muhasebe bölümünde eğitim görmüştür. Ayrıca Eskişehir Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden de mezun olmuştur. Günümüzde ise halen aktif olarak Çağ Üniversitesi Uluslararası İşletme Bölümü’nde eğitim hayatını sürdürmektedir.

Kadir Aydar iş hayatı;

Askerlik görevini Kocaeli’de, Üstün Hizmet Belgesi ile tamamlamıştır. Çok genç yaşta iş hayatına atılmış, Öztaş Müteahhitlik isimli kurmuş olduğu şirketi ile Adana, Ceyhan’da 1500 kişiye iş imkanı sağlamıştır. Çukurova bölgesinde 556 dairelik bölgenin en büyük inşaat projesini başarılı bir şekilde tamamlamış ve bölgenin çehresini değiştirmiştir.

STK’larda çeşitli görevlerde bulunan Kadir Aydar, Ceyhan Ticaret Borsası Meclis Üyeliği, Ceyhan İş Geliştirme Merkezi (CEYGEM) Yönetim Kurulu Üyeliği, Genç İş Adamları Derneği 2. Başkanlık görevi ve Çukurova Üniversitesi Öğrenci Konseyi ve Denetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır. Ayrıca Cumhuriyet Halk Partisi’nin her kademesinde görev almış Ceyhan İlçe Başkanlığı yapmıştır.


4 sene CHP Ceyhan İlçe Başkanlığı görevini Ceyhan Belediye Başkan Aday Adayı olmak için bırakmak zorunda kalmıştır. İlerleyen süreçte genel merkezin kararı ve Ceyhanlı parti üyelerinin takdiri ile Ceyhan Belediye Başkan Adayı olmuştur. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ise CHP Ceyhan Belediye Başkanlığı’nı kazanan isim olmuştur.

Etiketler:

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Kadir Aydar
Gerçek adı: Kadir Aydar
Doğum Tarihi: 1988 (32 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Meslek: Belediye Başkanı İş Adamı Siyasetçi
Mezuniyet: Çukurova Üniversitesi Eskişehir Anadolu Üniversitesi
Doğum yeri: Adana Ceyhan
Popüler Kişiler Tümü
1.

Yusuf Aktaş

457.099 kez okundu

2.

Beren Saat

408.772 kez okundu

3.

Azad Yılmaz

364.152 kez okundu

4.

Ecrin Su Çoban

326.644 kez okundu

5.

Tarık Akan

303.249 kez okundu

6.

Tarkan

247.077 kez okundu

7.

Volkan Demirel

232.599 kez okundu

8.

Emre Mor

208.127 kez okundu

9.

Ersay Üner

204.593 kez okundu

10.

Serdar Ortaç

201.732 kez okundu