Kadem Mete

Kadem Mete hakkında merak edilen aslen nereli? kaç yaşında? eğitimi gibi soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1967 yılında dünyaya gelen Kadem Mete aslen Rize’lidir. Eğitim hayatına doğup büyüdüğü şehir, memleketi Rize’de başlamış, İlköğretim, Ortaokul ve Lise tahsilini orada tamamlamıştır. Ardından Erciyes Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesini kazanmış, 1990 ve 1991 yıllarında İngiltere’de Dil Eğitimi almıştır.

Kadem Mete iş ve çalışma hayatı;

Gönüllü olarak sokak çocuklarının rehabilitasyon merkezinde çalışmış, 1992 senesinde Turizm Bakanlığı’nin Karadeniz Bölgesel turist Rehberliği sınavını kazanmıştır. 1993 senesinde Muğla, Marmaris İçmeler Mahallesi’nde bulunan özel bir kuruluş ta Otel Müdürü olarak çalışmıştır. Vatani görevini yedek subay olarak 1995 senesinde tamamlayan Mete 2000 senesinde ise kendi işletmesini kurmuştur. Günümüzde halen 3 otelin işletmeciliğini yaparak iş hayatını sürdürmektedir.

Siyaset hayatı;

2003 senesinde Adalet ve Kalkınma Partisi’ne üye olmuştur. Aynı sene İlçe Yönetim Kurulu Üyesi seçilmiş, 2006 senesinde 1. kongre’de, 2008 senesinde 2. kongre’de, 2011 senesinde ise 3. kongre’de 3. kez İlçe Başkanı seçilmiştir. Günümüzde AK Parti Muğla İl Başkanı olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Evli ve bu evliliğinden bir kızı, ikide oğlu vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz