Kaan Kalafat

Kaan Kalafat futbol dünyası ve özellikle Beşiktaş takımının gelecek yıllarda çok şeyler beklediği genç futbolcu adayları arasındadır. Hakkında ise aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? oynadığı takımlar gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

2009 yılının Eylül ayında İstanbul’da dünyaya gelen genç futbolcu Álmos Kaan Kalafat, Macaristan uyrukludur. Futbol kariyerine doğup büyüdüğü İstanbul’da, Beşiktaş kulübünde başlamıştır ve başarılı performansı ile U19 takımına kadar yükselmiştir. Son dönemde ise Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın tarafından A Takım kadrosuna dahil edileceği yönünde haberler ile gündeme gelmektedir.

Genç futbolcu hangi takımı tutuyor? sorusunun cevabı Beşiktaş’tır. Geçmiş yıllarda Beşiktaş Liverpool karşılaşmasını Beşiktaş 2-1 kazanmış, Kaan’ın o maçtan sonraki sevinci hafızalara kazınmıştır.

Geçmiş dönemde top toplayıcı ve bayrakçı olarak ta maçlara çıkmış, günümüzde ise geleceğin yıldızları arasında gösterilmektedir. Oynadığı maçların genelinde kanat olarak görev yapsa da, dönem dönem ihtiyaç duyulması halinde forvet ve orta saha pozisyonlarında da çok başarılı bir grafik çizmektedir. Potansiyeli ile gelecek vaad eden genç futbolcu Macaristan Milli Takımı’nın alt kategorilerinde de forma giymiş, giymektedir.

Kaan Kalafat Milli Takım kariyeri;

Macaristan U19 (5 maç 1 gol)
Macaristan U18 (3 maç 3 gol)

Başarılı futbol kariyerini sürdüren genç futbolcu en son, Macaristan’ın gelecek vaad eden ilk 10 futbolcusu içerisinde yer almıştır. En son U19 Ligi’nde 22 maçta forma giymiş ve 12 gol atmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz