Julia Roberts

1967 doğumlu dünyaca ünlü oyuncu Julia Roberts, Walter Grady ve Betty Lou Bredemus çiftinin çocuğu olarak Amerika’da doğmuştur. Akrep burcudur. Günümüzde 140 Milyon Dolar’ı aşan serveti ile Hollywood sinemasının en zengin oyuncusu olarak tanınmaktadır.

Lisa, Eric ve Nancy isimlerinde üç kardeşi vardır. Annesi bir kilisede sekreterlik yapmış, babası ise süpürge tamircisi olarak çalışmıştır. Julia Roberts 4 yaşında iken annesi ve babası boşanmıştır. Babası 1978 yılında kanser nedeni ile yaşamını yitirmiştir.

Campbell Lisesini bitirmiş ardından New York’a ablasının yanına taşınmış ve ablasının sayesinde oyunculuk ile tanışmıştır. Bir dönem farklı ajanslar bünyesinde model olarak podyumlarda yer almış ve ilk oyunculuk deneyimini 1986 yılında Blood Red isimli film ile gerçekleştirmiştir.

Özellikle sinema severler tarafından Mystic Pizza isimli sinema filmi ile tanınan Julia Roberts geçmişten günümüze bir çok ödülün sahibi olmuş, Pretty Woman filmi ile en iyi kadın oyuncu dalında Altın Küre ve British Academy ödüllerinin sahibi olmuştur.

1990 yılında Kiefer Sutherland ile nişanlanmış 1991 yılınd ayrılmıştır. Daha sonra 1993 yılında Lyle Lovett ile bir evlilik gerçekleştirmiş bu evliliğide 1995 yılında son bulmuştur. 2002 yılında ise Daniel Moder ile evlenen Julia Roberts’ın Hazel, Phinnaeus ve Henry Daniel Moder isimlerinde üç evladı vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz