KimNereli.net

Joy Mangano

Joy Mangano Kimdir?

Joy Mangano
Gerçek adı: Joy Mangano
Doğum Tarihi: 01/02/1956 (63 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Boşanmış (Tony Miranne ile)
Burç: Kova
Meslek: Girişimci İş Kadını Mucit
Doğum yeri: Amerika New York

Joy Mangano Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Joy Mangano hakkında merak edilen soruların cevapları. Kimdir? ne iş yapar? neyi icat etmiştir? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1956 yılının Şubat ayında dünyaya gelen Joy Mangano Başak burcudur. 1978 yılında Tony Miranne ile evlenmiş, ancak evliliği 1989 yılında son bulmuştur. Bu evliliğinden Christie, Robert ve Jacqueline Miranne isimlerinde üç çocuğu vardır. Amerikan ve İtalyan kökenlidir.

Joy Mangano icatları, buluşları;

1992 yılında gerçekleştirdiği buluş ile bir anda bütün dünyası değişmiştir. Ucu püsküllü olan paspasların temizlikten sonra kirli suyunu el değmeden sıkılması için gerekli düzeneği bulmuştur. Paspas teknolojisine yapmış olduğu katkılar ile tanınan Mangano’nun hatta hayatı. 2015 yılında Joy isimli film ile sinema dünyasında gösterime girmiştir. 1996 yılında Miracle Mop Infomercial reklam filmi ile ürünün tanıtımını yapmış, henüz yarım saat olduğunda toplam 18 Bin adet satış gerçekleştirerek büyük bir satış rekoruna imza atmıştır. Özellikle tanıtım reklamında sık sık, bu son satın alacağınız mop cümlesini kullanmış, ürün tüm ev hanımları ve temizlikçiler tarafından büyük bir ilgi ile karşılanmıştır.


Joy Mangano’nun ikinci tasarladığı ve tanıtımını yaptığı ürün ise kadife kaplı askı olmuştur. Elbiselerin kaymasını önleyen bu askı’ya Kucaklanabilir Askı (Huggable Hanger) ismini vermiştir. Ardından kırışan elbiselerden askıda iken kırışıklığını giderecek bir düzenek yapmış ona da benim küçük buharlayıcım adını vermiştir. Çubuk şeklinde oda kokuları vb. tasarım ve ürünleri ile yaptığı tüm ürünlerin patentini alan Mangano’nun günümüze kadar patentli ürün sayısı 100 civarındadır. Gayet Zeki Tasarımlar adlı şirketi ile senede 150 Milyon Dolar civarında kazanç elde ettiği belirtilmektedir.

Çok küçük yaşlarda iken bile araştırma, tasarım ve üretim ile ilginmeye başlamış, henüz 16’lı yaşlarda bir hayvan barınağında çalıştığı dönemde hayvanların gece karanlıkta fark edilebilmelerini sağlamak için boyunlarına reflektörlü tasma fikrini geliştirmiş, ancak bir şirket bu fikri alarak hemen üretim aşamasına geçmiştir. Bu olay Joy Mango’nun patent almanın ne kadar önemli olduğunu gösteren sebep olmuştur.

Pace University mezunu Joy Mango ayrıca, Inventing Joy: Dare to Build a Brave & Creative Life isimli bir kitabın altına imzasını atmıştır.


Etiketler: ,

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Joy Mangano
Gerçek adı: Joy Mangano
Doğum Tarihi: 01/02/1956 (63 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Boşanmış (Tony Miranne ile)
Burç: Kova
Meslek: Girişimci İş Kadını Mucit
Doğum yeri: Amerika New York
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

382.090 kez okundu

2.

Yusuf Aktaş

326.245 kez okundu

3.

Güncel Öztürk

316.028 kez okundu

4.

Tarık Akan

292.786 kez okundu

5.

Mustafa Miraç Kaya

226.113 kez okundu

6.

Tarkan

223.851 kez okundu

7.

Volkan Demirel

220.478 kez okundu

8.

Emre Mor

194.195 kez okundu

9.

Ersay Üner

189.404 kez okundu

10.

Serdar Ortaç

180.832 kez okundu