Jason Momoa

Sinema severler tarafından özellikle Game of Thrones dizisinde canlandırdığı Daenerys Targaryen’in eşi Savaşçı Khal Drogo karakteri ile tanınan Jason Momoa 1979 yılında Amerika’da dünyaya gelmiştir.

Uzun boyu, yakışıklılığı ve rol aldığı karakterler ile büyük bir hayran kitlesine ulaşmayı başaran Jason Momoa 2017 yılında Lisa Bonet ile evlenmiştir. Eşi kendisinden 11 yaş büyüktür. Lisa Bonet’i Jason Momoa henüz 8 yaşında iken televizyonda gördüğünü ve o günden itibaren ona aşık olduğunu ve onunla mutlaka ilerleyen yıllarda evlenmek istediğini bir televizyon programında anlatmıştır. Nihayetinde onunla evlenmiştir.

Resmi evlilik öncesi iki çocuğu olan çift 2007 yılından bu yana birliktedir ve resmi evliliklerini 2017 yılında gerçekleştirmişlerdir. Lola Iolani Momoa, Nakoa-Wolf Manakauapo ve Namakaeha Momoa isimlerinde üç çocuğu vardır.

Babası Hawaii kökenli annesi ise Alman asıllıdır. Oyunculuğun dışında model olarak tanınan Momoa Hawaii’de Yılın Modeli seçilmiştir. Oyunculuk ve modellik öncesinde bir süre sörf dükkanında çalışmıştır.

Game of Thrones dışında özellikle Conan dizisi ilede adından söz ettiren Momoa bu tarz diziler için özel dövüş sanatları eğitimleri almıştır. Bugüne kadar Sınır, Sarhoş Hikayeler, Game Of Thrones, Yıldız Geçidi Atlantis, Kuzey Kıyı, Baywatch Hawai Düğün gibi projelerde rol almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz