Jankat Yılmaz

Jankat Yılmaz 2020 sezonunda Galatasaray takımı ile profesyonel sözleşme imzalamıştır. Uzun süredir Galatasaray takımı alt yapısında forma giyen genç kaleci uzun boyu, hava ve yan top hakimiyeti ile A Takım kadrosuna göz kırpmıştır. Hakkında ise futbol severler tarafından bir çok sorunun cevabı araştırılıyor. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Jankat Yılmaz Kimdir? Nereli?

2004 yılının Ağustos ayında dünyaya gelen genç file bekçisi İstanbul doğumludur. Bazı kaynaklardan edinilen bilgilere göre Çerkes asıllıdır. 2017 sezonunda Akdeniz Kartalları’ndan Galatasaray Futbol Akademisine kazandırılmıştır.

Yeteneği ile her geçen gün A Takım kadrosuna bir adım daha yaklaşan genç kalecinin, 2021 sezonunda Galatasaray’ın İskoçya’da karşılaşacağı St Johnstone maçı kadrosuna dahil edildiği açıklanmıştır. Karşılaşmaya Berk Balaban ve İsmail Çipe ile birlikte dahil edilmiş forma şansı bulup bulmayacağı merak konusudur.

Jankat Yılmaz Boyu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.88 cm, kilosu 77, burcu ise aslan’dır. 2021 yılı itibariyle henüz 16 yaşında olan genç file bekçisi 26 Kas 2019 tarihinde Türkiye U16 Milli Takım kadrosuna dahil olmuş ve 2 kez forma giymiştir. Resmi instagram hesabını @jankat_ylmz olarak kullanmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz