İsmail Hakkı Ürün

1976 yılında dünyaya gelen İsmail Hakkı Ürün İstanbul doğumludur. Konya Anadolu Sahnesi’nde tiyatro çalışmalarında bulunmuştur. Konya’da uzun yıllar Konya Bölge Güreşçisi olarak spor yapmıştır. Babası Halil Ürün Konya’da Belediye Başkanlığı yapmıştır. Herkesin canlandırdığı roller nedeni ile kendisini Trabzonlu olarak bildiğini belirten İsmail Hakkı Ürün aslen Konya’lıdır. Bazen hayranlarının nerelisin sorusuna cevap olarak Konya’lı olduğunu söylediğini ancak aldığın cevabın ise Tonya’nın neresindensin olduğunu esprili bir dille anlatmaktadır.

1991 ve 1995 yılları arasında Kon Tv’de program yapımcılığı yapmıştır.

Malezya IIUM Uluslararası İlişkiler eğitimi alan İsmail Hakkı Ürün ayrıca 1 sene Almanya Ludwigsburg Film Akademisinde Belgesel sinema eğitimi görmüştür.

Eğitim aldığı Malezya’da ise TV3 kanalında bir çok projenin içerisinde yer alan İsmail Hakkı Ürün bugüne kadar Bedel, Mihrali, Şeytan Ayrıntıda Gizlidir, İki Aile, Recep İvedik, Dinle Neyden, Gazi, Sakarya Fırat, Hür Adam, Sümalanın Şifresi Temel, Uzun Hikaye, Moskovanın Şifresi Temel, Milat, Son Çıkış, Cesur Yürek, Reis ve Mehmetçik Kut’ül Amare gibi projelerde rol almıştır.

Oyunculuğun yanı sıra Fırat Kenarında Yüzen Kayıklar filminin yapımcılığını gerçekleştirmiştir.

Rusça, Malay Endonezya dilleri, Arapça, Almanca, Boşnakça ve İngilizce dillerini hem yazabilmekte hemde akıcı bir şekilde konuşabilmektedir. Bir röportaj’da sabah erken kalktığını namazını kıldığını, yorulana kadar çalıştığını ve eşiyle çocuklarıyla vakit geçirdiğini belirten İsmail Hakkı Ürün ayrıca belgesel, futbol ve basketbol karşılaşmalarını izlemekten zevk aldığını belirtmiştir. Sıkı bir Trabzonspor taraftarıdır. Emir isminde bir evladı vardır.

2018 yılı itibariyle TRT 1 ekranlarında yayınlanan Mehmetçik Kut’ül Amare dizisinin oyuncu kadrosunda yer almakta ve dizide Mevlüt karakterini canlandırmaktadır.

1 Yorum

  1. Selamunaleykum Kıymetli kardesim İsmail Hakkı beyi her türlü güzel hareketlerinden dolayı tebrik ederim.
    Kendisiyle en kısa zamanda tanışmak isterim.
    Selam ve dua ile…

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz