Işık Kaan Arslan

Işık Kaan Arslan Türk futbol dünyasının gelecek vaad eden futbolcuları arasında gösterilmektedir. Hakkında ise kaç yaşında? aslen nereli? hangi takımlarda forma giydi? boyu, kilosu kaç? gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

2001 yılının Ocak ayında İstanbul’un Bahçelievler İlçesi’nde dünyaya gelen Kaan Arslan’ın burcu kova, boyu ise 1.86 cm’dir. Kilosu bilinmemekte.

Futbol kariyerine Galatasaray alt yapısında başlamış 29 Ağustos 2012 yılında Lisanslı futbol hayatına adım atmıştır. Her geçen sezon artan performansı ile dikkatleri üzerine çeken başarılı isim Galatasaray takımının U16, U17 ve U19 takımlarında forma giymiştir. 4 numaralı formayı giyen genç futbolcu, defans bölgesinde, stoper mevkiinde top koşturmaktadır. Özellikle hava topu hakimiyeti ile ön plana çıkmaktadır. Ayrıca güçlü fiziği, uzun boyu’nun yanı sıra tekniği ve topu oyuna sürmesinde ki beceresi de gözlerden kaçmamaktadır.

Gelecek sezonda Galatasaray A Takım kadrosuna dahil olması beklenen genç futbolcu ayrıca ilerleyen süreçte uzun seneler Türkiye A Milli takım formasını da giyebilecek kapasiteye sahiptir. Fatih Terim‘in de gözdeleri arasında olduğu belirtilmektedir. Bugüne kadar bir çok kez Türkiye Milli takım alt kategorilerinde de forma giymiştir. Maalesef henüz genç futbolcunun baba tarafından aslen nereli olduğu bilgisine ulaşılamamıştır.

Işık Kaan Arslan Milli takım kariyeri;

Türkiye U19 (6 maç)
Türkiye U18 (11 maç)
Türkiye U17 (13 maç)
Türkiye U16 (2 maç)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz