İpek Türktan Kaynak

0

İpek Türktan Kaynak hakkında bir çok soru merak konusudur. Kimdir? kaç yaşında? aslen nereli? hangi dizilerde rol aldı? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Başarılı oyuncu, tiyatrocu İpek Türktan Kaynak aslen 1981 yılında Mersin’de dünyaya gelmiştir. Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Drama ve Oyunculuk Bölümü’nden 2005 yılında mezun olmuştur.

İpek Türktan Kaynak tiyatro hayatı;

Ankara Öteki Tiyatro’da bir çok oyunda sahne almış ardından, İstanbul’da Oyun Atölyesi bünyesinde Hırçın Kız’da oynamıştır. DOT tiyatrosu’nda Mark Ravenhill’in Shopping And F***ing oyununda yönetmen yardımcılığı yapmış, Aksanat Yeni Kuşak Tiyatrosu’nda Ben Patronum ve Oyunbaz Tiyatrosu’nda Martı’da yer almıştır. Daha sonra Pippa, Bir Halk Düşmanı, Yılın En İyi Kadın Oyuncusu, Balat Monologlar Müzesi ve Topuklu Terlik Süt Yapar isimli tiyatro oyunlarında sahne almıştır.

İpek Türktan Kaynak oynadığı dizi ve sinema filmleri;

İlk dizi oyunculuk deneyimini Leyla ile Mecnun isimli dizide Arzu karakteri ile gerçekleştirmiştir. 2018 yılında Çukur dizisi oyuncu kadrosuna dahil olmuş ve dizide Kubilay Aka'(nın canlandırdığı Celasun karakterinin annesi Hatice Gümüş karakterine can vermiştir.

Ayrıca başarılı oyuncu bugüne kadar Kusursuzlar, Bulantı, Yeryüzündesin. Bunun Bir Tedavisi Yok (Kısa film), Kaygı, Son Çıkış ve Passed by Censor isimli sinema filmlerinde rol almıştır.

2013 yılında düzenlenmiş olan 4. Malatya Uluslararası Film Festivalinde ve 2014 yılında düzenlenen 19. Sadri Alışık Ödüllerinde En iyi kadın oyuncu ödüllerinin sahibi olmuştur. İpek Türktan Kaynak’ın boyu 1.65 cm, kilosu ise 56’dır. Oğuz Kaynak ile evlidir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz