İpek Özbey

1

İpek Özbey Her Cuma saat 20:00’de Özlem Gürses, İsmail Saymaz, Hakan Çelenk ve Deniz Zeyrek ile birlikte Perdenin Önü Arkası isimli program ile ekran karşısına geçmektedir. Halk Tv ekranlarında yayınlanan program büyük bir ilgi ile takip ediliyor.

İpek Özbey Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

1973 yılında dünyaya gelen Özbey, İstanbul doğumludur. Babası Mustafa Özbey Mydonese Showland Yönetim Kurulu Başkanı. M1 Tv Radyolar Yönetim Kurulu Başkanı. Özbey Turizm UCS AŞ Medya 2000 grup Başkanıdır. Eski kalecilerden olan Mustafa Özbey Trabzonspor’un ilk kalecilerindir. Annesi ise Handan Özbey’dir. Savaş Özbey isminde bir erkek kardeşi vardır.

En son Cumhuriyet kadrosuna dahil olmuş, Gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya sosyal medya hesabından duyurmuştur. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olmuştur. Üniversite eğitim döneminde iken Günaydın Gazetesi’nde çalışmaya başlamıştır. Daha sonra, NTV, Cumhuriyet Gazetesi ve CNN TÜRK’ün de aralarında bulunduğu pek çok gazete, dergi ve televizyon kanalında çalışmıştır. En son Hürriyet Gazetesi’nde çalışmış ardından Cumhuriyet Gazetesi’nde çalışmalarını sürdürmüştür. Cumhuriyet Dergi için de röportajlar yapan İpek Özbey’in kaleme aldığı kitapları da bulunmaktadır.

Başarılı gazeteci, yazar günümüzde Halk Tv ekranlarında Gündem Özel isimli program ile çalışmalarını sürdürmekte, hazırlayıp sunmaktadır. 20’li yaşlarda, HBB’de sabah haber kuşağını sunmuştur.

Kitapları:

15 Temmuz Demokrasi Kahramanları
Kırık Matruşka
Gökyüzünden Türkiye

İlginizi Çekebilir :   Savaş Kalafat

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz