KimNereli.net

İntizar

İntizar Kimdir?

İntizar Arslan
Gerçek adı: İntizar Arslan
Doğum Tarihi: 1974 (44 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar
Boy: 1.60
Kilo: 54
Meslek: Besteci Şarkıcı
Doğum yeri: Dersim Tunceli

İntizar Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

İntizar aslen nereli? kimdir? kaç yaşında, boyu ve daha bir çok soru ile hayranları tarafından merak edilmektedir. Hakkında detaylı biyografisi ve kısaca hayatı.

İntizar Kısaca ailesi ve özgeçmişi;

1974 yılında dünyaya gelen İntizar’ın babası emekli asker, annesi ise ev hanımıdır. Çocukluk yılları İzmir’de geçmiştir. Soyadı Arslan’dır. O dönemlerde çevresinde büyüklerinin, okulda arkadaşlarının ve öğretmenlerinin sürekli kendisinden şarkı istemeleri nedeni ile sesinin farkın varmıştır.


Babasının görevi nedeni ile Manisa, İzmir ve Muğla gibi şehirlerde bir süre yaşamak zorunda kalmıştır. İzmir’de yaşadığı dönemde bir müzik yarışmasına katılmış, Türk Halk Müziği ve Pop müzik Dalları’nda 1. olmuştur. Bir röportaj’ında çocukken Yeşil gözlü, platin sarısı saç rengine sahip olduğunu belirtmiştir. İlköğretim 1. sınıfta iken bir akrep tarafından sokulduğunu, aylarca tedavi gördüğünü ve o dönemde göz rengi, ten rengi ve saç renginin değiştiğini açıklamıştır. Ciddi bir sağlık sorunu ile karşılaşmış, hatta doktorların kendisi için yaşamı mucize dediklerini dile getirmiştir.

Yarışmaların ardından bir gün Sibel Can İzmir’e geldiğinde İntizar’ın o konserini organize eden arkadaşları tarafından Sibel Can‘a bahsedilmesi hayatının dönüm noktası olmuştur. Ardından Sibel Can İntizar’ı merak etmiş ve sahneye davet etmiştir. Bu sırada konseri izleyenler arasında Ahmet Selçuk İlkan ve Ferdi Tayfur‘da bulunmakta idi. Konserin ardından Ferdi Tayfur İntizar’ın sesini çok beğendiğini ve ona albüm yapmak istediğini belirtmiştir.

İntizar Albümleri;

İlk albümünü 1997 yılında Gelincik ile müzik piyasasına süren İntizar daha sonra Gece Nemi, Göçebe, Aldanırım, Nazar Boncuğum, Ihlamurlar Altında, Ömrüm Senin ve Aşk Yağmurlar isimli albümlerini müzik severler ile buluşturmuştur. 90’lı yıllardan itibaren uzun yıllardır soluksuz olarak müzik severlerin karşısına çıkan usta ses özellikle Ihlamurlar Altında albümü ile dinleyenleri mest etmiştir.

Ağrı Eğitim Fakültesi’nden mezun olan ünlü sanatçı baba tarafından aslen Tunceli Dersim‘lidir. Boyu 1.60 cm, kilosu ise 54’tür.

Son dönemlerde sıkça medya da ve magazin dünyasında hakkında yazılıp çizilenlere karşılık sadece yaptığı başarılı albüm, beste ve projelerin bazı kimseleri rahatsız ettiğini dile getirmiştir. İki kez hacca giden ünlü sanatçı sosyal medya hesaplarını da aktif bir şekilde kullanmaktadır.

Etiketler: ,

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İntizar
Gerçek adı: İntizar Arslan
Doğum Tarihi: 1974 (44 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar
Boy: 1.60
Kilo: 54
Meslek: Besteci Şarkıcı
Doğum yeri: Dersim Tunceli
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

367.461 kez okundu

2.

Tarık Akan

287.358 kez okundu

3.

Mustafa Miraç Kaya

223.267 kez okundu

4.

Yusuf Aktaş

218.934 kez okundu

5.

Volkan Demirel

214.539 kez okundu

6.

Tarkan

213.062 kez okundu

7.

Emre Mor

189.560 kez okundu

8.

Ersay Üner

185.320 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

172.577 kez okundu

10.

İrem Derici

168.098 kez okundu