İnna

2

İnna hakkında merak edilenler. Aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? evli mi? kariyeri, müzik hayatı. Müzik dünyasının sevilen ismi ile ilgili soruların cevapları, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Asıl ismi Elena Alexandra Apostoleanu’dur. Şarkı söz yazarlığı, dans ve şarkıcılık ile ciddi bir hayran kitlesine sahip olan İnna 16 Ekim 1986 yılında dünyaya gelmiştir. Terazi burcudur, boyu 1.63 cm, kilosu ise 45’tir. Güzel sanatçı aslen Romanya, Mankalya’da dünyaya gelmiştir. Yine Romanya’nın Neptun kentinde yaşamını sürdürmektedir.

İnna, Köstence’de Ovidius Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümünden mezun olan ünlü isim bir markette şarkı söylerken yapımcı Marcel Botezan’ın dikkatini çekmiştir. Bu olayın ardından 2007 senesinde sözleşme imzalamış ve albüm çalışmalarında başlamıştır.

2008 yılında ise Hot isimli albüm ile büyük bir çıkış yakalamıştır. Ülkesinde ve yurt dışındaki bir çok farklı ülkenin hit listelerinin en başında yer almayı başarmıştır. 2009 yılında Amazing ile bu çıkışını pekiştirmiştir. 2016 yılında çıkarmış olduğu Bad Boy isimli teklisi Youtube üzerinden 1 Milyar’ın üzerinde bir izlenme rekoru elde etmiştir.

İnna özellikle 2018 yılında Türkiye’de O Ses Türkiye yarışmasına konuk olarak katılmış ve Türk müzik severler tarafından büyük beğeni ile karşılanmıştır. Yarışma jürilerinin hepsinin gelmeden önce instagram hesaplarına baktığını ve onları tanıdığı belirtmiştir.

Çıkarmış olduğu albümleri, Hot, I Am the Club Rocker, Party Never Ends, INNA, LatINNA ve Nirvana. Günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 2,9milyon civarındadır.

2 Yorumlar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz