İlyas Tetik

İlyas Tetik hakkında merak edilen soruların cevapları. Kimdir? aslen nereli? kaç yaşında neden öldü? Kısaca müzik kariyeri, müzik hayatı ve biyografi bilgileri.

1960 yılında İzmir’de doğan İlyas Tetik uzun yıllar sonra memleketinden İstanbul’a taşınmış ve yönetmiş olduğu ilk albüm Tüdanya’nın Seni Sevmeyen Ölsün isimli albüm olmuştur. Besteci, ud ve keman Virtüöz’ü Tetik, henüz 13 yaşında keman ile tanışmıştır. Ancak eğitim ve ders alabileceği bir öğretmeni, hocası olmadığı için kendi kendine çalmaya başlamıştır. Doğuştan kabiliyeti ve yeteneği ile Virtüöz haline gelmeyi başarmıştır.

Yağmurlu Bir Günde Doğdum Anamdan, Hayatımı Yazsam Roman Olurdu, Bulunur Elbet, Seni Buldum Ya ve Yıllarım gibi eserler ile adından söz ettirmeyi başarmıştır. Kendi müzik albümünü ise Kalan Müzik etiketi ile İstanbul’da Bir Keman adı ile müzik severlerle paylaşmıştır.

Geçmişten günümüze, Ajda Pekkan, Orhan Gencebay, Tarkan, Özcan Deniz, Ebru Gündeş, Sezen Aksu, Sibel Can, Müslüm Gürses, Zeki Müren, Muazzez Abacı, Gönül Akkor, İbrahim Erkal ve Faruk Tınaz gibi bir çok isimle hem müzik yönetmenliğini hemde sahne çalışmaları için bir araya gelmiştir.

İlyas Tetik Neden Kaç Yaşında Öldü?

2021 yılının Temmuz ayında evinde 60 yaşında hayata gözlerini yummuştur. Usta müzisyenin intihar ettiği açıklanmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz