İlknur Menlik

İlknur Menlik aslen nereli? kaç yaşında? evli mi? mesleki kariyeri, eğitimi gibi bir çok soru ile merak konusudur. Hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografisi.

1973 yılında dünyaya gelen İlknur Menlik Gazi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümünden mezun olmuştur.

Mezuniyetin ardından bir çok sektörde iş tecrübesi edinmiş, 1997 senesinde ise Comart kurumsal iletişim şirketini kurmuştur.

Kariyeri süresince Kurumsal İlişkiler, AB ve Halkla İlişkiler konularında uzmanlaşmıştır. İlknur Menlik, kurulduğundan beri gıda güvenliği, gıda hijyeni, beslenme, inovasyon, gıda ve içecek sektörüne karşı sorumlu yayın anlayışı ile 2012 yılında UN 16 Ekim Dünya Gıda Günü’nde FAO Ödülü’ne layık görülen Gıdahattı dergisini yönetmektedir.

Ayrıca (TGDF) Türk Gıda Sektörü’nün en büyük sivil toplum kuruluşu Türkiye Gıda ve İçecek Endüstrisi Kuruluşları Federasyonu’nun Kurumsal İletişim Direktörü’dür.

2006 senesinden beri AB Gıda ve İçecek Endüstrisi Konfederasyonu’nda (CIAA) Türkiye’yi temsil etmekte, 2007’den beri Tüketici İlişkileri ve Gıda Güvenliği Çalışma Komisyonu üyesidir. Ayrıca Tüketici ve Çevre Eğitim Vakfı (TÜKÇEV) Mütevelli Heyet Üyesi, Reklam Kurulunda Tüketici Konseyi temsilcisi, Uluslararası Şeffaflık Kulübü üyesidir.

Bahçeşehir Üniversitesi Reklam ve Marka İletişim programı ile yüksek lisans yapan İlknur Menlik ayrıca USDA, Dış Tarım Servisi tarafından düzenlenen Cochran Burs Programı’ndan mezun olmuştur.

Günümüzde aktif olarak Türk Gıda ve İçecek Endüstrisi Kuruluşları Federasyonu (TGDF) Genel Sekreterliği görevini sürdürmektedir. İlknur Menlik aslen Manisa Akhisar doğumludur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz