İlkin Tüfekçi

İlkin Tüfekçi hakkında merak edilen oyunculuk kariyeri. Peki kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? aslen nereli? oynadığı sinema ve diziler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1987 yılının Temmuz ayında dünyaya gelen güzel oyuncu İlkin Tüfekçi İstanbul doğumludur. Boyu 1.70 cm, burcu ise yengeçtir. Florya Selim Pars Lisesi ardından, Haliç Üniversitesi Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur. Usta oyuncu Müşfik Kenter’in öğrencilerindendir.

Türk futbol dünyasının yakından tanıdığı efsane isimlerden eski Galatasaray’lı futbolcu İlyas Tüfekçi‘nin kızıdır. İlyas Tüfekçi günümüzde teknik direktör olarak kariyerini sürdürmektedir.

İlkin Tüfekçi ilk dizi oyunculuk deneyimini 2007 yılında rol aldığı Arka Sıradakiler isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Sinema dünyasında genellikle sinema severler tarafından ünlü oyuncu Müjde Ar’ın gençliğine benzetilmektedir. Yapılan bu benzetme ile ilgili güzel oyuncu, kendisinin de bu benzetmeyi çok duyduğunu, Türk Sineması’nın değerli bir ismine benzetilmenin güzel olduğunu dile getirmiştir.

Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda uzun yıllar çalışmış, birbirinden güzel bir çok oyunda yer almıştır. Sahneye çok özel bir sevgi ile bağlı olan güzel oyuncu, en çok Müşfik Kenter ile aynı sahneyi paylaşmak istemiştir. Ancak olmamıştır, ayrıca bir diğer usta oyuncu Haluk Bilginer ile de mutlaka bir gün aynı sahneyi paylaşmak istediğini dile getirmiştir.

İlkin Tüfekçi oynadığı diziler;

2007 – Arka Sıradakiler (Selin)
2009 – Papatyam
2010 – Kader Çizgisi
2012 – Karadayı (Bahar Dündar)
2014 – Kara Para Aşk (Pelin Serter)
2020 – Zemheri

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz