İlkin Aydın

0

İlkin Aydın Kadın Milli Voleybol takımı oyuncusu olarak kariyerini sürdürmektedir. Başarılı voleybolcu hakkında merak edilenler, kısaca kariyeri, oynadığı takımlar, hayatı ve biyografi bilgileri.

İlkin Aydın Kimdir?

İlkin Aydın voleybolcu olarak kariyerini sürdürmektedir. Eğitimi: İstanbul Aydın Üniversitesi Uygulamalı İspanyolca Çevirmenlik. Milli voleybolcu 2000 yılında dünyaya gelmiştir.

İlk zamanlar Basketbol ile ilgilenmiş, basketbol kursuna gitmiştir. Aynı zamanda futbola ilgi duymuş, okulda teneffüs saatlerinde erkek arkadaşları ile futbol oynamıştır. Ancak hem basketbol, hem de futbolda antrenmanlar sonrası itiş kakış olduğunu ve bunu sevemediğini, bu nedenlede voleybola başlamaya karar verdiğini belirtmiştir.

İlerleyen süreçte Türk Telekom maçına gitmiş, Maja Poljak’ı çok beğenmiş, Poljak’ı kendisine örnek alarak voleybol kariyerine başlamıştır.

İlkin Aydın Nereli?

İlkin Aydın doğma büyüme aslen Ankara’lıdır. 2000 yılının Ocak ayında Ankara’da doğmuştur.

Babası eski futbolcu, beden eğitimi öğretmenidir. Ancak hangi takımlarda futbol oynadığı belirtilmemiştir.

İlkin Aydın Boyu, Kaç Yaşında?

İlkin Aydın 24 yaşında ve 1.83 boyundadır. Kilosu 67 burcu ise oğlak’tır. Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @ilkinaydn ‘ın günümüz itibariyle 162bin civarında takipçisi bulunuyor.
ilkin aydin1

Voleybol Kariyeri, Hangi Kulüpte:

2015 ve 2016 yılları arasında İlbank takımında forma giymiştir. Ardından 2016 ve 2017 sezonunda TVF Spor Lisesi’nde forma giymiştir. 5 Ağustos 2017 tarihinde ise Galatasaray takımına transfer olmuştur. Günümüzde de voleybol kariyerini Galatasaray takımında sürdürmektedir.

2021 kadınlar voleybol milletler liginde milli takım kadrosuna 9. maçlardan sonra dahil olan genç voleybolcu, 20 Haziran 2021 tarihinde oynanan Brezilya – Türkiye maçını 10 sayı ile tamamlamıştır. Özellikle 5 Haziran 2022 tarihinde Belçika ile oynanan Milli maçta, müthiş bir oyun ortaya koymuştur.

Smaçör pozisyonunda görev yapan Milli voleybolcunun Smaç Yüksekliği: 299 santimetre (118 in). Blok Yüksekliği ise: 298 santimetre (117 in).

2023 yılında Türkiye Bayan Milli Voleybol takımı ile Milletler Ligi Şampiyonluğunu kazanmıştır.
ilkin aydin 1 jpg

ilkin aydin2 1 jpg

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz