İlker Yücel

İlker Yücel hakkında merak edilen sorulara cevaplar. Kaç yaşında? aslen nereli? eğitimi, gazetecilik kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1982 yılının Mayıs ayında dünyaya gelen Mustafa İlker Yücel İzmir, Karşıyaka’da doğmuştur. İlköğretim, Ortaokul ve Lise tahsilini doğup büyüdüğü İzmir şehrinde tamamlamıştır. Ardından Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nü bitirmiş, Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Yakınçağ Anabilim Dalında ise Yüksek Lisans yapmıştır.

2009 senesinde Lübnan, 2010 senesinde ise Suriye’de düzenlenmiş olan Antiemperyalist Gençlik toplantılarında ülkemizi temsil etmiştir. Ayrıca 3 sene kadar Türkiye Gençlik Birliği (TGB) kurucuları arasında yer almış ve genel başkanlık yapmıştır. Daha sonra Aydınlık Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlenmiştir.

2013 senesinden beri gazetecilik mesleğini sürdüren Yücel bir dönem ülkemizin seçkin bilim adamlarının denetiminde hazırlanmış olan Atatürk’ün Bütün Eserleri çalışma grubunun arşiv tarama bölümünde çalışmıştır.

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Vatan Partisi bünyesinde İBB Belediye Başkan Adayı olmuştur. Maalesef medeni durumu ile ilgili bilgiye ulaşılamamıştır. Günümüzde Aydınlık Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Bir sosyal medya kullanıcısı tarafından Mustafa İlker Yücel kimdir? sorusunun cevabına şu notlar düşülmüştür.

“Öncelikle ağabey’dir. Kimin ne özelliği olduğunu hangi işin üstesinden gelebileceğini çözümleyen bir yöneticidir. Zor durumlarda kriz anını mantık-duygu dengesini kurarak en iyi şekilde yöneten liderdir. Hiç kimseyi kararları ya da bizce yetersiz olduğu noktalar nedeniyle ötekileştirmez. Herkesi kazanmaya yönelik bir başkandır. Hepsi bir kenara yine en başa dönüyorum ki bir kayıp yaşadığınızda koşarak taziyeye, bir düğün kurduğunuzda koşarak kutlamaya gelen ağabeydir. Kendi adıma diyeyim ki benim gözümde en umut vaadeden genç lider.”

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz