İlker Şahinbaş

0

İlker Şahinbaş Girift dizisinde Fırat karakteri ile oyunculuk kariyerini sürdürmektedir. Televizyon programı format kreatörü, medya sponsorluk ve reklam proje koordinatörü,
profesyonel dansçı yan dal olarak yazılım, tasarım, oyunculuk ve koreograflık yapmaktadır. Başarılı isim hakkında ise bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kimdir? Aslen nereli? boyu, kilosu kaç? oynadığı sinema ve diziler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

İlker Şahinbaş Kimdir? Nereli?

1985 yılının Eylül ayında dünyaya gelmiştir. Aslen Bosna Hersek doğumlu olan yakışıklı isim, Zagrep Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’ni başarı ile tamamlamıştır. Çevresi tarafından İKO takmı ismi ile bilinmektedir. Prof. Dr. Ali İrfan Şahinbaş’ın kardeşi Ramiz Şahinbaş’ın torunu’dur. İleri düzeyde İngilizce ve Boşnakça bilmektedir. Yugoslavya (Boşnak) kökenli olduğu belirtilen ünlü isim, Show Tv’de yayınlanan Çukur isimil dizi de koreograf olarak görev almıştır.

2021 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan Girift isimli dizi de Fırat karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Dizi de Ümit Acar, Vural Işık, Wilma Elles, Metisha Schaefer, Ayberk Yılmaz, Cahit Kaşıkçılar ve gibi isimlerle birlikte rol almıştır.

İş hayatına profesyonel olarak 2005 senesinde UWM yazılım şirketi ortağı olarak adım atmıştır. Medya sektörüne ise Most Production Sıla adlı dizi ile dahil olmuştur.

İlker Şahinbaş Hakkında Gerçekler:

1 – İlkokul döneminde halk oyunları ile tanışmış ve o dönemde dansa gönül vermiştir.
2 – 2003 ve 2008 yılları arasında profesyonel dans ekiplerine katılmış (Tarkan, Kenan Doğulu, Ajda Pekkan gibi isimlerin) konserlerinde ve kliplerinde dansçı olarak yer almıştır.
3 – 2006 yılında dansçı olarak balkanlarda gerçekleşen Battle Of The Year adlı global bir dans yarışmasında (18 Ülkenin katıldığı) Türkiye’ye 2.lik kazandırmıştır.
4 – 2007 yılında Rapimi Dinle isimli programın sunucularından biri ve Tv Programının kreatörü olarak 12 bölümlük bir tv programını yayınlatmıştır.
5 – 2007 ve 2008 yılları arasında MTV Türkiye kanalında müzik programı kreatörlüğünü üstlenmiştir.
6 – 2008 ve 2009 yılları arasında vatani görevini tamamlamıştır.
7 – Askerliğin ardından, 2009 senesinde CreaUs Reklam Ajansının Proje yöneticiliğini yapmaya başlamıştır.
8 – Yine aynı sene içinde Pera Güzel Sanatlar Akademisinde Dünya Toplum Dansları branşında eğitmen olarak çalışmıştır.
9 – 2010 yılında Danstudyo Dans Kurslarının ortağı olarak eğitim sektörüne adım atmıştır.
10 – 2011 yılında Show34 Performans Ajansını kurmuş, 400’den fazla Reklam Filmi, Sinema Filmi, Müzik klipleri, Tanıtım filmleri ve Animasyon ( Fx ) Projelerinde kreatör, koreograf ve organizatör olarak hizmet vermiştir.
11 – Tv sektöründe aktif proje yürüten şirketler ile yapım ve reklam pazarlama stratejileri alanında çalışmaya başlamıştır.
12 – 2016’da United Nations ve T.C. Cumhurbaşkanlığı ile birlikte (Dünya insani zirvesi) organizasyonunu gerçekleştirmiştir.
13 – Turizm ve Organizasyon sektöründe (Ceo event, BlueChip, VipTruzim vb.) Proje yöneticisi olarak görev yapmıştır.
14 – Anadolu Üniversitesi (Uluslar arası ilişkiler) bölümünü bırakmış daha sonra, Sırbistan Zagrep Üniversitesi Güzel Sanatlar Akademisinde eğitimini tamamlamıştır.

Rol aldığı yapımlar:

Girift (Fırat), Çukur, Bir Litre Gözyaşı (İko), Leyla ile Mecnun (Mafiko), Bizans Oyunları (İkobey), Şubat (İko), Öyle Bir Geçer Zaman Ki ve Kayıp Şehir (İlker).

Kaynak: https://www.ilkersahinbas.com

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz