İlke Albayrak

İlke Albayrak Nüans Prodüksiyon Medya – Ajans Başkanı Sahibi, Yapımcı ve Yönetmen olarak kariyerini sürdürmektedir. Hakkında ise nereli? kaç yaşında? evli mi? mesleki kariyeri gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1981 yılında aslen Eskişehir’de dünyaya gelen başarılı isim Eskişehir Anadolu Üniversitesi Radyo Televizyon bölümü mezunudur. Üniversite eğitimi döneminde iken mesleki kariyerine Radyoda Haber spikerliği yaparak başlamıştır.

Radyo programına Turuncu Plak isimli program ile başlamış, 2002 senesinde Ankara’ya taşınmış ve 99.5 Capital Radio’da devam etmiştir. Üç sene kadar All Request & Dedication Hour programını başarı ile sunmuş ve ardından televizyon dünyasına geçiş yapmıştır. İlk olarak TRT ekranlarında yayınlanmış olan Politika Kulvarı adlı programın sunuculuğunu üstlenmiştir.


2005 yılının Eylül ayında Kanal A bünyesinde Yapımcı ve sunucu olarak çalışmaya başlayan İlke Albayrak daha sonra Genç-net, Dijital Dünya, Filmin Kısası ve Şehir ve Sanat gibi birçok programın yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlenmiştir.

2006 yılının Temmuz ayında, TRT 1 ekranlarında yayınlanan Yaz Kampı adlı çocuk programını sunmuş, Eylül ayında ise Pazardan Pazara isimli programı sunmaya başlamıştır.

Televizyon dünyasının yanı sıra radyo programlarında da çalışmalarını sürdüren İlke Albayrak, TRT Ankara Radyosunda yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendiği Çalar Saat ve Dünyadan Gelen Sesler isimli programlar ile kariyerini sürdürmektedir.

İlke Albayrak evli mi? eşi kimdir?

Bu sorunun cevabı evet evlidir. Eşi ise Koray Sokullu’dur. Bu evliliğinden Selin Sokullu isminde bir kızı vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz