İlayda Alişan

1

İlayda Alişan Çukur Akşın ve Masumiyet Ela karakterleri ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Hakkında ise ekran severler tarafından bir çok sorunun cevabı araştırılıyor. Kimdir? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

İlayda Alişan Kimdir? Nereli?

1996 yılının Şubat ayında dünyaya gelen güzel oyuncu İstanbul doğumludur. Annesini henüz 9 yaşında iken kanser’den dolayı yitirmiştir. Babası Remzi Alişan Gazetecilik yapmış, uzun seneler Hürriyet’te çalışmıştır. Kendisinden büyük bir ablası vardır. Maalesef baba tarafından aslen nereli olduğu bilgisine ulaşılamamıştır. İstanbul Bilgi Üniversitesi Moda Tasarım Bölümü mezunudur. Erberk Model ve Oyunculuk ajansına bağlı olarak çalışmalarda bulunmuştur. Günümüze kadar bir çok reklam ve dizi’de rol almıştır. İlk dizi oyunculuk deneyimini ise Bir Çocuk Sevdim adlı dizi ile gerçekleştirmiştir.

Kendisini, Özgür, duygusal, utangaç, uslanmaz bir hayalperest, hayvansever, yenilik ve değişim meraklısı. Yaratıcılık meftunu, mutlu ve dinamik bir karakter olarak tanımlamaktadır. İlk parasını 7-8 yaşlarında iken kendi yaptığı kolye ve bilezikleri sokakta satarak kazandığını belirtmiştir. İlayda Alişan’ın babasının bir ajansı vardı. Babası kendisine haber vermeden bu ajansa kayıt ettirmiş, Lise döneminde iken oyunculuk teklifi almıştır. Oyunculuk kariyeri de bu şekilde başlamıştır. Lise yıllarında sanat ile ilgilenmeye başlayan güzel isim, o dönemde okuldan kaçıp tiyatroya ve sinemaya gittiğini sözlerine eklemiştir.

İlayda Alişan Boyu, Kaç Yaşında?

Balık burcudur. Boyu 1.60 cm, kilosu ise 48’dir. 2021 yılı itibariyle 25 yaşındadır. Saç rengi kumral, göz rengi ise yeşil’dir.

Oynadığı Sinema ve diziler:

Terapist, Bir Çocuk Sevdim (Merve), Gönül Hırsızı, Benim Adım Gültepe (Nurten), Serçe Sarayı (Sinem), Bana Sevmeyi Anlat, Çukur (Aşkın Koçavalı), Hakan: Muhafız, Şampiyon (Neslihan) ve Masumiyet (Ela). Masumiyet dizisinde Hülya Avşar, Mehmet Aslantuğ ve Deniz Çakır gibi isimlerle birlikte rol almıştır.

İlginizi Çekebilir :   Timuçin Esen

İlayda Alişan hakkında gerçekler:

Hangi filmin gerçek kahramanı olmak isterdin sorusuna, İlayda Alişan, Leon’un Mathilda’sı diye cevap vermiştir.
Leo isimli sinema filmini yüzlerce kez izlemiş, hala da fırsat buldukça izlemektedir.
Oyunculuk dışında moda ile ilgilidir.
Zeynep Kumral’dan bir dönem eğitim almıştır.
Nuri Bilge Ceylan filminde oynamak istemektedir.
Ayrıca Haluk Bilginer ile aynı sette çalışmayı çok istemektedir.
Sokak hayvanları konusunda çok duyarlıdır.
Bahçesinde bir çok kedisi vardır. Her sabah ilk işi onlara mama vermektir.

İlayda Alişan Ajans Tuncay Altunoğlu http://talento.com.tr bünyesinde oyunculuk çalışmalarını sürdürmektedir. Resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı günümüz itibariyle 1,8milyon civarındadır.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz