İclal Aydıngöz

İclal Aydıngöz hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. Kaç yaşında? aslen nereli? eğitimi, çalışmaları, kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

14 Mayıs 1988 yılında İstanbul Kadıköy’de doğdu. Mardin’in köklü ailelerinden Hamidi ailesine mensuptur. 2013 yılında Özkan Aydıngöz ile evlenmiştir.

Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi mezunudur. Başkent İletişim Bilimleri Akademisi’nde Cihan Ünal, Müge Oruçkaptan, Nermin Tuğuşlu, Bülent Özveren, Rüştü Asyalı gibi değerli isimlerden diksiyon dersleri almıştır.

Çeşitli sektörlerde iş hayatına başlayan İclal Aydıngöz, televizyon dünyasına adımını 2013 yılında atmıştır. Özel kanallarda sunuculuk ve editörlük görevlerinde bulundu.

2015 yılında mesleğinin zirve döneminde TRT’ye geçiş yapmıştır. TRT Haber’de ekonomi programları hazırlayıp sundu. TRT Haber ekonomi bültenlerinde ekonomi spikeri olarak yer aldı. TRT Haber’de özel dosya haberler, özel röportajlar gerçekleştirmiştir. Kariyerine TRT’de sunucu ve muhabir olarak devam etmektedir.

Başarılı sunucu sadece güzelliği ile değil aklı, bilgisi ve araştırmacı kişiliği ile de ön plana çıkmıştır. Spor yapmayı ve sağlıklı yaşam stillerini takip eder. Güzel sunucunun boyu 1.67 cm, kilosu 57, burcu boğa, göz rengi ise mavi’dir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz