İbrahim Halaçoğlu

İbrahim Halaçoğlu hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. Kaç yaşında? eğitimi, çalışmaları, kariyeri, Kısaca Hayatı ve biyografi bilgileri.

1983 yılında dünyaya gelen İbrahim Halaçoğlu, Boğaziçi Üniversitesi Batı Dilleri ve Edebiyatı Bölümü mezunudur. Bir röportajında geçmişinde Türk Sanat Müziğinin de cazında olduğunu ancak arabeskle hiç alakası olmadığını ve ailesininde kısmen müzisyen olduğunu dile getirmiştir. Sevmenin delilik olduğunu düşünüyorum diyen oyuncu sevginin birleştirici gücünede dikkat çekmiştir.

2002 yılında Deniz Buga, Onur Karaoğlu ve Fatih Gençkal tarafından kurulmuş olan Studio 4 İstanbul (Tiyatro ve sinema alanlarında çeşitli disiplinlerden sanatçılarla ortak çalışmalar gerçekleştiren bağımsız bir topluluktur) ‘da çalışmaya başladı.

İlk oyunu olan Bugün Aşık Olucam, New York’ta yaşayan bir gencin aşk acısından kurtulmak için verdiği bir haftalık uğraşın hikayesini konu almaktadır. Ali İle Ramazan, Aşıklar, Cambazın Cenazesi oynadığı diğer önemli oyunlardır. İkincikat’taki 2. oyunu olan “Kabileler” adlı oyunda da büyük başarı sergilemiştir.

“Sevmekten Öldü Desinler” adlı oyunda göstermiş olduğu başarısı ödülle taçlanmış ve “Sadri Alışık Tiyatro Ödülleri” Seçici Kurul Özel Ödülünün sahibi olmuştur.

Maalesef aslen nereli olduğu ve doğum yeri gibi merak edilen diğer bilgilerine ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz