Hüsniye Kaya

0

Hüsniye Kaya hakkında merak edilen soruların cevapları. Aslen nereli? kaç yaşında? evli mi? eğitimi, çalışmaları, kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1967 yılının Temmuz ayında aslen Erzurum, Aşkale İlçesi’nde dünyaya gelmiştir. Üniversite eğitimini İşletme üzerine tamamlamıştır. Mezuniyetin ardından uzun süre profesyonel turizmci, otel yöneticiliği gibi iş hayatının içerisinde yer almıştır. 2008 ve 2010 yılları arasında Parti Meclis Üyeliğine seçilmiştir.


2007 Chp İstanbul. 1. Bölge Milletvekili Adayı, 2008/2010 CHP Pm üyesi, 7 Haziran 2015 genel seçimmlerinde CHP 25. Dönem Milletvekili adayı olmuştur. 2012 ve 2013 yılları arasında DSP Genel Başkan Yardımcılığı yapmıştır. Toplumsal Kadın Hareketi Derneği’nu kurmuş ve ilk kez ülkemizde sokak sınıflarını kurmuş, kadınların kendi sokaklarında, çocukların bakımını da sağlayarak okur yazar olmalarını sağlamıştır. 2 dönem genel başkanlığını yaptığı derneğin halen onursal genel başkanıdır.

2011 ve 2013 Aşkale Dernekler Federasyonu Genel Başkanı, Maltepe Kadın Platformu Yönetim Kurulu Üyesi ve Cem medya program yapımcısı ve sunucusu olarak çalışmalar gerçekleştirmiştir.

Hüsniye Kaya kitabı ve konusu;

2018 yılında Bulutları Aralayan O Kadın isimli kitabını okur severler ile buluşturmuştur. 2007 yılında başladığı siyaset hayatında yaşadığı zorlukları, mücadeleleri ve yaşadıklarını, siyaset sahnesi içesrisinde yaşananları bu kitabında anlatmıştır. Siyasi mücadelesini anlatmıştır. 2007’den bu yana durmaksızın milletvekili adaylığı, parti meclisi üyeliği, televizyonculuğu yani her platformda verdiği mücadeleyi biraz tatlı, biraz sitemli, biraz düşündürücü biraz da siyasi sırları afişe ederek anlattığı bir kitap çıkartmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz