Hüseyin Yayman

1969 yılında dünyaya gelen Hüseyin Yayman 64. ve 65. Hükümet Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı ve 25. Dönem Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekili’dir.

Aslen Hatay Kırıkhan’lıdır. İlköğretim, Ortaokul ve Lise tahsilini memleketinde tamamlamış, ardından İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun olmuştur.

Hacettepe Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünde Yüksek Lisans yapmış, Mektebi Mülkiye’de Türkiye’nin İdari Reform Tarihi adlı doktora tezi ile kamu yönetimi ve siyaset bilimi doktoru ünvanını almıştır. Bu alanda ilk ve tek eser olan sonrasında kitap olarak basılmış ve bir çok üniversitede halen ders kitabı olarak okutulmaktadır.

Gazi Üniversitesinde öğretim üyesi olarak çalışmış, akademik bilimsel dergilerde çok sayıda politik analizleri yayınlanmıştır. Doktorasının ardından bir dönem ANAR Araştırma Şirketi bünyesinde ve Seta Vakfı’nda danışman, araştırmacı ve uzman olarak görev almıştır.

Seçim ve propaganda konusunda Adalet ve Kalkınma Partisi AR-GE Başkanlığının düzenlediği toplantılarda konuşmacı olarak bulunmuş, neredeyse Türkiye’nin tamamını il il dolaşmış ve Siyaset Akademisi programında Türkiye’nin Demokrasi Tarihi ve 2023 Türkiye Hedefi konularında konferanslar vermiştir.

Doçent Dr. Hüseyin Yayman bir dönem Vatan Gazetesinde köşe yazarlığı ve CNNTÜRK Televizyon kanalında yorumcu ve siyaset danışmanlığı yapmıştır.

Bugüne kadar yayınlanmış bir çok esere imzasını atan Hüseyin Yayman 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde İstanbul 1. Bölge’den milletvekili olarak meclise girmiştir. 2016 tarihinde Kültür ve Turizm Bakan Yardımcılığı görevine getirilmiştir.

İyi derecede İngilizce bilen Doç. Dr. Hüseyin Yayman evlidir ve bu evliliğinden iki evladı vardır.

2018 yılında Hatay 2. Sıradan AK Parti tarafından milletvekili adayı olarak gösterilmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz