Hüseyin Elmalıpınar

Hüseyin Elmalıpınar uzun yıllar bir çok sinema ve dizi projesi ile başarılı oyunculuk kariyerini sürdürmüştür. Ölümü ile hayranlarını üzen ünlü isim hakkında merak edilenler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Hüseyin Elmalıpınar Kimdir? Nereli?

Usta oyuncu Hüseyin Elmalıpınar 1971 yılında dünyaya gelmiştir. Aslen Ankara’lıdır ve Ankara doğumludur. Bugüne kadar bir çok dizi, sinema ve tiyatro oyununda yer almıştır. Özellikle Kutsal Damacana ve Kolpaçino sinema filmi ve Acı Hayat dizisinde Numan karakteri ile büyük başarılara imza atmıştır.

1995 yılında dizi oyunculuğuna adım atan Hüseyin Elmalıpınar ilk dizi oyunculuk deneyimini Çiçek Taksi ile gerçekleştirmiştir. Ardından Cumhuriyet, Deli Yürek, Gökten Düşen Hazine, Üvey Baba, Ekmek Teknesi, Aşk Mahkumu, Cennet Mahallesi, Karım ve Annem, Kayıp Cennet İnsanları, Melekler Adası, Acı Hayat, Arka Sokaklar, Eşref Saati, Gece Gündüz, İpsiz Recep, Kanal-i-zasyon, Çıngıraklı Top, Düşman Kardeşler, Vay Başıma Gelenler, Soğuk Ölüm, Cesur Yürek, Allah Diyen Kanepe, Parayı Bulduk, Canavar Gibi, Karımı Gördünüz mü?, Kayseri Aslanı Çin İşi ve Sinyalciler Son Akşam Yemeği projelerinde rol almıştır.

2017 yılında vizyona giren Aşka Geldik isimli sinema filminde de rol almıştır.

Hüseyin Elmalıpınar Kaç Yaşında Neden Öldü?

50 yaşında iken İstanbul Şişli’de geçirdiği kalp krizi sonrası hayata gözlerini yummuştur. Kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz