KimNereli.net

Hurşit Yıldırım

Hurşit Yıldırım Kimdir?

Hurşit Yıldırım
Gerçek adı: Hurşit Yıldırım
Doğum Tarihi: 03/03/1974 (45 yaşında)
Eğitim Durumu: Yüksek Lisans
Medeni Hali: Evli
Burç: Balık
Meslek: Avukat Siyasetçi
Mezuniyet: Hukuk Fakültesi İstanbul Üniversitesi
Doğum yeri: Yozgat

Hurşit Yıldırım Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Hurşit Yıldırım Adalet ve Kalkınma Partisi 26. Dönem İstanbul 1. Bölge Milletvekili’dir. Hakkında merak edilen soruların cevapları. Kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1974 yılının Mart ayında aslen Yozgat’da dünyaya gelen Hurşit Yıldırım’ın annesi Fatma Hanım, babası ise Şevki Bey’dir. Balık burcudur. İlköğretim eğitimini Kırşehir’de, Ortaokulu ise Yozgat Yerköy İmam Hatip Lisesi’nde tamamlamıştır. Ardından İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1995 senesinde mezun olmuş Mali Hukuk alanında ise Yüksek Lisans yapmıştır.

Eğitim hayatının ardından Maliye Bakanlığı Gelirler Genel Müdürlüğü’nde memur olarak çalışmaya başlamıştır. O yıllar da Birlik, Ensar, Yozgat YEKDAV ve Milli Gençlik Vakfı gibi sivil toplum kuruluşların bünyesinde çalışmalar gerçekleştirmiştir.

Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu, Hukukçular Derneği ve Uluslararası Hukukçular Birliği Üyesidir. İnsan Hakları Kurul üyeliği yapmıştır. Siyaset dünyasına Refah Partisi Sandık Başkanlığı görevi ile girmiştir.

Siyaset hayatı boyunca Kadıköy Gençlik Kolları Başkanı, İlçe Yönetim Kurulu Üyesi, İlçe Başkan Yardımcısı, Kadıköy İlçe Başkanı, Kadıköy Belediye Meclis Üyesi ve İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. Ayrıca iki kardeşi ile birlikte İstanbul Kadıköy’de Serbest avukat olarak çalışmalarını sürdürmektedir.Yüzme, voleybol sporları ile ilgilenmiş geçmiş yıllarda amatör olarak futbol oynamıştır.

Kendisine ait çok sayıda şiir, köşe yazısı ve mesleki makalesi bulunan Hurşit Yıldırım evlidir ve bu evliliğinden üç kızı vardır. Arapça ve İngilizce bilmektedir.

Etiketler: ,

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Hurşit Yıldırım
Gerçek adı: Hurşit Yıldırım
Doğum Tarihi: 03/03/1974 (45 yaşında)
Eğitim Durumu: Yüksek Lisans
Medeni Hali: Evli
Burç: Balık
Meslek: Avukat Siyasetçi
Mezuniyet: Hukuk Fakültesi İstanbul Üniversitesi
Doğum yeri: Yozgat
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

385.091 kez okundu

2.

Yusuf Aktaş

338.180 kez okundu

3.

Güncel Öztürk

316.581 kez okundu

4.

Tarık Akan

293.769 kez okundu

5.

Mustafa Miraç Kaya

226.667 kez okundu

6.

Tarkan

225.623 kez okundu

7.

Volkan Demirel

221.617 kez okundu

8.

Emre Mor

195.245 kez okundu

9.

Ersay Üner

190.851 kez okundu

10.

Serdar Ortaç

183.591 kez okundu