Hurşit Yıldırım

0

Hurşit Yıldırım Adalet ve Kalkınma Partisi 26. Dönem İstanbul 1. Bölge Milletvekili’dir. Hakkında merak edilen soruların cevapları. Kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1974 yılının Mart ayında aslen Yozgat’da dünyaya gelen Hurşit Yıldırım’ın annesi Fatma Hanım, babası ise Şevki Bey’dir. Balık burcudur. İlköğretim eğitimini Kırşehir’de, Ortaokulu ise Yozgat Yerköy İmam Hatip Lisesi’nde tamamlamıştır. Ardından İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1995 senesinde mezun olmuş Mali Hukuk alanında ise Yüksek Lisans yapmıştır.

Eğitim hayatının ardından Maliye Bakanlığı Gelirler Genel Müdürlüğü’nde memur olarak çalışmaya başlamıştır. O yıllar da Birlik, Ensar, Yozgat YEKDAV ve Milli Gençlik Vakfı gibi sivil toplum kuruluşların bünyesinde çalışmalar gerçekleştirmiştir.

Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu, Hukukçular Derneği ve Uluslararası Hukukçular Birliği Üyesidir. İnsan Hakları Kurul üyeliği yapmıştır. Siyaset dünyasına Refah Partisi Sandık Başkanlığı görevi ile girmiştir.

Siyaset hayatı boyunca Kadıköy Gençlik Kolları Başkanı, İlçe Yönetim Kurulu Üyesi, İlçe Başkan Yardımcısı, Kadıköy İlçe Başkanı, Kadıköy Belediye Meclis Üyesi ve İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. Ayrıca iki kardeşi ile birlikte İstanbul Kadıköy’de Serbest avukat olarak çalışmalarını sürdürmektedir.Yüzme, voleybol sporları ile ilgilenmiş geçmiş yıllarda amatör olarak futbol oynamıştır.

Kendisine ait çok sayıda şiir, köşe yazısı ve mesleki makalesi bulunan Hurşit Yıldırım evlidir ve bu evliliğinden üç kızı vardır. Arapça ve İngilizce bilmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz