Huri Murphy

Huri Murphy hakkında merak edilen kaç yaşında? aslen nereli? eğitimi nedir? gibi soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1988 yılında dünyaya gelen Huri Murphy son dönemde yakışıklı oyuncu Şükrü Özyıldız ile birlikteliğiyle sık sık gündeme gelmektedir. Sevgilisi ile mutlu birlikteliği magazin dünyasına sık sık yansımaktadır.

Dansçı ve tiyatrocu kimlikleri ile tanınan Murphy, 2005 ve 2007 yılları arasında Yıldız Teknik Modern Dans Bölümü’nde eğitim görmüştür. 2008 Rotterdam Dans Akademisi’nde okumuş, 2009 ve 2011 yılları arasında ise Leeds Northern School of Contemporary Dance’den mezun olmuştur.

5 sezondur, MDTist topluluğunda dans eden Murphy, yoga ile de ilgilenmekte, çağdaş dans ve atölyelerde ise eğitmen olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Sevgilisi Şükrü Özyıldız, Alice müzikalinde Şapkacı’yı oynamaktadır. Huri Murpy ise müzikalin koreografı Beyhan Murphy’nin kızıdır. Maalesef boyu ve kilosu hakkında merak edilen bilgilerine ulaşılamamıştır.

Huri Murphy anne ve babası kim? aslen nereli?

Annesi İstanbul doğumlu Koreograf Beyhan Murphy’dir. Babası ise İngiliz Rock şarkıcısı Peter John Joseph Murphy’dir. Babası gotik rock grubu Bauhaus’un vokalisti olmakla beraber, Deep ve Love Hysteria gibi birçok solo albüm çıkarmış ünlü rock şarkıcısıdır. Zayıflığı, çıkıntılı elmacık kemikleri, bariton sesi ve kasvetli şiirleri ile genellikle, Goth’un babası olarak tanınmaktadır. 11 Temmuz 1957 İngiltere, Northampton doğumludur.

Maalesef Huri Murphy’nin nerede doğduğu ile ilgili bir bilgiye ulaşılamamıştır.


Sahne aldığı tiyatro oyunları;

Seyahatname 2 (Oyuncu)
2004 – Güldestan (Oyuncu)
2012 – Bahar Şantiye-Si (Oyuncu)
2014 – HÜSN-Ü AŞK’a dair (İsmet)
2015 – Alis Yıldızların Altında (Oyuncu)
2017 – Jizel / Mirta
2017 – Klasik Modernler (Oyuncu)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz